Tänane “Roaldi retked” viib Kanadasse, kus elab kunstnikest Eesti paar

Nüüdseks on nende argipäeva osaks mägedes matkamine, paadiralli kärestikulistel jõgedel ning jalutuskäigud rippsildadel kõrgete kanjonite kohal.Foto: tootja

Viis aastat mööda ilma ringi rännanud Kadi Altküla ja Maur Mere leidsid oma kodu Kanada väikelinnas.

Kanada on suuruselt teine territoorium kogu planeedil, kus elab üle 40 miljoni inimese. See tohutu riik pakub hingematvaid loodusvaateid, arktilist tundramaastikku ning võimsaid mäeahelikke. “Tänane saade võtab visuaali poole pealt jalust nõrgaks,” lubab Roald Johannson.

Johannson seab oma sammud Kanada Briti Columbia provintsi pisikesse Goldeni linna. See 4000 elanikuga tilluke seiklusturismi meka asub Kanada lääneosas ja on koht, kuhu on kokku kolinud aktiivsed noored pered. Talvel tegeletakse seal mägisuusatamise ja lumelauasõiduga, suvel seevastu sõidetakse rataste, rulade ja paatidega. Just seal elavad ka Kadi Altküla ja Maur Mere.

Kui Kadi üle kümne aasta tagasi oma sõbrannadega välismaale lendas, käis Maur naisega lennujaamas hüvasti jätmas. Äsja tuttavaks saanud noored mõtlesid esiti kohtuda aasta pärast. “Kui ma lennujaamas Kadi ära saatsin, tundsin kohe, et olen täielik idikas,” meenutas Maur kümne aasta taguseid tundeid. 

Toona Eestis õpetajana töötanud mees otsustas juba järgmisel päeval koolis lahkumisavalduse lauale panna ja naisele järele sõita. “Ütlesin, et see on viimane õppeaasta ja lähen oma elu armastusele järele. Ja siis läksingi,” rääkis Maur. 

Noored rändasid viis aastat läbi Aasia, Austraalia ja Uus-Meremaa enne, kui nad otsustasid Kanadasse asuda ja seal oma pesa punuda. Maurist on saanud hinnatud fotograaf ja Kadi on avastanud enda jaoks unikaalse kunstivormi, mis hõlmab puidu eluringide jäädvustamist.

“Roaldi retked: Maailmarändurid Kanadas” on Kanal 2s täna kell 20.30.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.