Toomas Luhats: Jupiteri ambitsioon on rahvusvaheliste partneritega draamasarju teha

Toomas Luhatsi sõnul on inimesed Jupiteri väga hästi vastu võtnudFoto: Scanpix/Postimees/Madis Veltman

Eelmise aasta aprillis hoo sisse saanud voogedastusplatvorm Jupiter on kiirelt kasvanud Eesti populaarseimaks voogedastuskeskkonnaks. Kuigi hetkel võib Jupiterist nende omatoodangut leida veel pigem vähe, on platvormil peagi plaanis ka rahvusvahelisi draamasarju tootma hakata.

„Me töötame edasi oma draamasarja lubadustega, mida oleme kunagi välja käinud. Läbirääkimised hetkel käivad, kuid meie ambitsioon on teha sarju koos rahvusvaheliste partneritega, seega võtavad mõned asjad küll rohkem aega, kuid tulemused loodetavasti on ka seda äkilisemad,“ ütles Jupiteri peatoimetaja Toomas Luhats Geeniusele, et midagi konkreetset veel draamasarjade osas kokku ei ole lepitud.

Kes aga draamasarjade valmimist oodata ei jõua ja tahavad Jupiteri omatoodangule juba varem pilgu peale heita, saavad voogedastusplatvormil vaadata näiteks kanalite ülest multimeediaprojekti “Teadlaste öö festival. Teaduse Superkangelased”, mis valmis koostöös Euroopa Komisjoni ja Tartu Ahhaa keskusega. ETV-s jõudis selle raames eetrisse Teadlaste öö saade, kus kaks võistkonda teadlastest ja tuntud inimestest ehitasid jäätmetest aluseid ning võistlesid Emajõel.

„Samuti olid Jupiteris kümne teadlaste portreed, kus noored teadlased said inimestele rohkem tuntuks, nagu ka nende tegevusalad ning panus Eesti ja maailma teadusesse. Ka raadio pool oli koostöös Vikerraadioga kenasti esindatud – kolmest noorte audioloengust ja kolmest täiskasvanute audioloengust ammutati uusi teadmisi,“ märkis Luhats, et omatoodangut on Jupiter juba teinud täitsa arvestatavalt.

Jupiteri lisandus Teadlaste öö raames teadusteemalist sisuFoto: ERR

Publik on Jupiteri hästi vastu võtnud

Nii Jupiteri omatoodang kui ka muud filmid ja sarjad on kasutajate poolt väga hästi vastu võetud. Iganädalaselt külastab Jupiteri ligi 100 000 kasutajat.

„Nullist saja tuhandeni on päris vägev kiirendus, oleme oma vaatajatele ja kuulajatele äärmiselt tänulikud. Meid on vastuvõetud ülisoojalt ja selle soojuse ning lahkuse eest mõistagi pingutame veel rohkem,“ ütles Luhats.

Ta tõdes, et nagu ikka, on just sarjad ja filmid vaatajate seas kõige populaarsemad ning Jupiteri toimetajad teevad ühiseid selle nimel, et platvormil näidatav sisu oleks vaataja ootustega kooskõlas.

„Meie toimetajad Raul Lobanov ja Richard-Erik Järvi on tänaseks välja arendanud väga unikaalsed oskused Eesti voogedastusmaastikul, seega on meie tiim suuteline tänaseks kaunis täpselt vaatajate ootusi tabama. Hanketoimetuse saagiga tutvumine ning nende hulgast valikute tegemine ja sarjade õige ajatamine on nende suurepäraste inimeste töö tulemus, aga ka ETV ja ETV2 ning ETV+ partneritega parima näitamise aja välja mõtlemine, olgu see siis originaali või hangitud sisu saamisel, on kriitilise tähtsusega,“ selgitas Luhats.

Ta lisas, et hea läbisaamine on neil ka ERR-i raadiotega – Vikerraadio, R2 ja Klassikaraadioga. Ka Raadioteater on endale Jupiterist uusi kuulajaid leidnud.

„Ka ERR-i arhiiviga oleme sõbrad, mistap leiame sageli ka midagi hästi unustatud vana, pakendame selle meie disaineri Toon Vugtsi abiga uude disainikeelde ning siis julgeme oma vaatajate ette tulla,“ ütles Luhats ja märkis, et inimesed kuulevad Jupiteri uuest sisust sageli läbi sotsiaalmeedia, kus tänu turunduse eest vastutavalt Kadi Kivirannale ollakse keskmisest aktiivsemad.

Kuigi ERR-i omatoodang enamasti Jupiterist kuhugi ei kao – näiteks on sealt võimalik ära vaadata kõik „Õnne 13“ osad –, siis muu sisu nähtavuse aeg võib üsnagi palju kõikuda.

„See oleneb paljuski litsentsiläbirääkimistest rahvusvaheliste levitajatega – kui pikaks ajaks meile soostutakse hankelitsentse andma, aga eks hankijad peavad siin ka ennastsalgavaid läbirääkimisi, nõnda et sageli on iga sarja taga ühe või teise hankija suur töövõit. Omatoodanguga on lihtsam, siin kuuluvad õigused ERR-ile ning mingeid täiendavaid probleeme reeglina ei teki,“ sõnas Luhats.

Jupiteri lehel on ka rubriik “Enim vaadatud”Foto: kuvatõmmis

Rakenduste probleemidega tegeletakse

Praegu tehakse ka aktiivset tööd rakenduste korrastamisega.

„AppleTV on väljas ja töötab (me räägime teleka äppidest) Android samamoodi. Samsungi ja LG-ga on probleeme – kuivõrd COVID-19 on päris rasket mõju avaldanud meie just selle valdkonna arendustele,” märkis Luhats.

“Tahtmata neisse kurbadesse põhjustesse lõpuni takerduda, siis loodame siiski oma hea partneri Devtailori abiga jõuda peagi selleni, et ka LG ja Samsungi telerite kasutajad saavad oma telekates kenasti Jupiteri äppi nautida, mis teadagi teeb vaatamise ja filmide, sarjade nautimise oluliselt lihtsamaks,“ lisas ta.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.