Uus saade “Rauataltsutajad” viib ETV ekraanil vastamisi tipptasemel keevitajad

Kõikidel osalejatel on rääkida põnevad taustalood, sest professionaalsete oskuste taustal on neil kokkupuuteid nii bioloogia, kokakunsti kui ka koerte dresseerimisega.Foto: Tanel Meos

Värskes võistlussaates paneb vaatajate ees oma oskused proovile 15 metallitöömeistrit üle Eesti, kes võistlevad 10 000 euro nimel.

Saates “Rauataltsutajad” tuleb pingelistes ülesannetes valmis meisterda keevistooted, mis nõuavad tehnilist taiplikkust ja keevitusmeetodite oskuslikku rakendamist.

Eesti erinevates metallitööstusettevõtetes toimuvatel võistlustel astuvad igas saates vastamisi kolm meistrit, kellest finaali pääseb üks. Nende oskuseid hakkavad hindama ala tipp-spetsialistidest kohtunikud Toomas Reha, Sandra Kliimann ja Karl Laasik.

Esimeses saates astuvad võistlustulle bioloogia bakalaureusekraadi omanik Liina Ringo, kes 2020. aastal otsustas hoopis keevitusinseneriks õppida, Rakvere Ametikooli autoerialade õpetaja Toomas Muna ning võidusõiduautode insener ja rallisõitja Janno Ligur. 

Neid kõiki ootab ees mitte just kõige lihtsam ülesanne. Viljandi Metallis tuleb neil kolme tunni jooksul kokku keevitada 184,5 kilo kaaluv keevistala ja see pole mitte lihtne vidin, sest sellest tootest sõltub iga silla vastupidavus ja turvalisus.

“Rauataltsutajad” on ETV eetris neljapäeviti kell 22.05.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.