Uudis

ERR avas uue venekeelse teadusportaali Nauka

Uus teaduskülg teeb tihedalt koostööd ERR-i eestikeelse teadusportaaliga NovaatorFoto: ERR

Eesti Rahvusringhääling avas sel nädalal venekeelse teadusportaali Nauka, et parandada teaduudiste ja teaduspõhise informatsiooni kättesaadavust vene keeles.

Venekeelne teadusportaal Nauka (eesti keeles teadus) vahendab Eesti teaduses toimuvat ja rahvusvahelisi teadusuuringuid ning -uudiseid alates 6. juunist. Eesti meediaruumis täidab Nauka tühimiku, sest eraldi teadusteemadele pühendatud venekeelset portaali seni Eestis ei ole tehtud.

“Viimased aastad on näidanud, et tõenduspõhist infot pole kunagi liiga palju ja tahame venekeelse teadusportaaliga suurendada teaduspõhise maailmapildi levikut. Ühtlasi soovime inspireerida vene keelt emakeelena kõnelevaid noori, et nad kaaluks rohkem teadlaskarjääri valikut. Eesti kaotab noori tublisid talente,” märkis portaalide Novaator ja Nauka vastutav toimetaja Jaan-Juhan Oidermaa pressiteates.

Uus teaduskülg teeb tihedalt koostööd ERR-i eestikeelse teadusportaaliga Novaator, venekeelses teadusportaalis hakkavad ilmuma originaalartiklid ja tõlkelood peegeldusena Novaatorist.

Venekeelse teadusportaali Nauka leiab aadressilt https://nauka.err.ee/.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.