Mihkel Raud “Kolmeraudsest”: Võime iga nädal EKRE-lase saatesse kutsuda

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: PM/SCANPIX BALTICS

Järgmise aasta esimeses pooles jõuab TV3-e vahendusel uuesti vaatajate ette Mihkel Raua jutusaade “Kolmeraudne”. Uurisime Raualt, milline saab olema valimiste eel saate poliitiline tasakaal ja kas teda võib tulevikus näha ka “Eesti otsib superstaari” žüriis.

TV 3 paneb kõik panused Sinule. Ühtegi teist poliitikasaadet peale “Kolmeraudse” ei tule. Kuidas plaanid teha nii, et kõige põnevamad ja teravamad teemad just Sinu saates on?

Eks ma püüan leida võimalikult põnevad külalised ja esitada neile võimalikult teravaid küsimusi.

Kuidas on poliitilise tasakaaluga ehk kes ja kui palju sõna saab?

“Kolmeraudne” pole klassikaline poliitsaade ning mingit tasakaalu me taga ei aja. Meid huvitab kirglik debatt, ning kui see tähendab kasvõi igal nädalal mõne EKRE poliitiku saatesse kustumist, siis täpselt nii me ka teeme.

Kuidas tajud vastutust, et Sina oled see, kelle käsitluse järgi inimesed otsustavad, kelle poolt nad valimistel hääletavad? Kuigi EKRE omad polariseerivad hästi ja võivad tuua palju vaatajaid, siis tegelikult Sa ju ei taha, et EKRE võimule saaks?

Minu käsitlus valmistulemusi ei mõjuta. Minu töö on poliitikutele esitada neid küsimusi, mida ma usun meie vaatajaid tahtvat küsida.

Mida teed, et inimesed saaksid aru, milline riik meid ootab, kui EKRE peaks siiski võimule pääsema?

Sellest, milline riik meid EKRE võimuletuleku korral ootab, räägivad minu saates EKRE poliitikud.

Kes on Su saate toimetajad ja nõuandjad?

Lisaks minule kuuluvad “Kolmeraudse” toimetuslikku tiimi Kaidi Klein ja Olavi Paide.

Kui palju arutad teemasid Jevgeni Ossinovskiga?

Ei aruta üldse. Olen Jevgeniga peale poliitikast lahkumist kohtunud täpselt ühe korra ning toona rääkimise peamiselt maailmapoliitikast.

Kuivõrd pelgad, et inimesed tembeldavad su sotsiks ja ei võta seetõttu Sinu poliitdebatte tõsiselt?

Eks selline võimalus kindlasti on. Minu arusaam heast ajakirjandusest on pärit Londonis veedetud ülikooliajast: ajakirjanik ei pea oma poliitilisi vaateid varjama, inimestel on saadavat infot parem filtreerida, kui nad teavad, milline on selle info edastaja poliitiline kalduvus.

Ameerika Ühendriikides näiteks on ajakirjandus väga selgelt polariseerunud: Fox News on nagu Tallinna TV ning ülejäänud suured cable news kanalid tulistavad presidenti igasuguse tasakaaluta.

Kui suure tõenäosusega võib sind tulevikus näha ka “Eesti otsib superstaari” žüriis?

See sõltub TV3-st. Kui nad seda saadet veel kunagi teevad ja mind kohtunikuna näha tahavad, siis olen sellele mõttele kindlasti avatud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.