Uudis

Oskar Lutsu “Soo” jõuab uue aasta alguses lõpuks kinodesse

Filmi peaosas mängib Franz MalmstenFoto: Venno Kornak

Lutsu romaani ainetel valminud mängufilm “Soo” kinnitas lõpliku esilinastuse kuupäeva. Film jõuab suurele ekraanile 7. jaanuaril 2022.

“Soo” 22-päevalise võtteperioodiga lõpetati juba eelmise aasta oktoobris ehk ligi aasta tagasi. Filmi nägemiseks peab aga veel neli kuud ootama.

„Oleme nüüd väga kannatlikud olnud ja leidsime jaanuarisse filmile kuupäeva, mille juurde tahame ka jääda,” ütles produtsent Tanel Tatter pressiteates. “Kasutasime segast ooteaega targalt ja töötasime filmi postproduktsiooni kallal, timmides kõik elemendid nii täpseks kui veel saab,” lisas ta.

Oskar Lutsu samanimelisel jutustusel põhinev mängufilm “Soo” on armastusfilm, mis viib vaatajad 1917. aastasse, kui Euroopas möllas esimene maailmasõda ja Eesti idapiiri taga lahvatas revolutsioon.

Noor kunstnik Toomas Haava tuleb Pariisist tagasi venna sootallu ja mässib ennast tahtmatult konflikti vägivaldse ja hirmsa Madjakuga, kes ahistab kohalikku tütarlast Hildat. Kaunist ja salapärast tüdrukut hüütakse Metskassiks ning edevaloomuline Toomas avastab ennast järsku keset trillerlikku võitlust armastuse eest, mille panuseks on tema enda elu.

Romantilise põneviku “Soo” peategelasi kehastavad Franz Malmsten ja Hanna-Ly Aavik. Teistes osades on Liis Remmel, Grete Kuld, Märten Matsu, Indrek Taalmaa, Epp Eespäev, Toomas Suuman, Helgur Rosenthal ja Martin Kork.

Režissöör Ergo Kuld, stsenarist Martin Algus, filmimuusika Mick Pedaja.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.