Televõistlus paneb teadlased ja meelelahutajad prügist veesõidukeid ehitama

Võistlustulle astub tiim, kuhu kuuluvad Kalle Sepp, Elisabeth Parman, Inga Lunge ja Rainis VentaFoto: ERR/Kairit Leibold

Teadlaste Öö festival toob täna ETV ekraanile võistluse “Teadlaste Öö festival 2021. Teaduse superkangelased”, kus tuntud artistid ja noored teadlased hakkavad mõõtu võtma prügist ehitatud veesõidukitega.

Nädala alguses käima läinud Teadlaste Öö festival kulmineerub täna hoogsa televõistlusega, kus vaja läheb leidlikkust, teadmisi ja ohtralt fantaasiat. Veebikanali Jupiter, ETV ja teaduskeskuse AHHAA koostöös sündinud teadusvõistlus seab vastamisi kaks tiimi, mille võistlejad on tuntud tegude või nägude poolest.

Ühte meeskonda on koondunud muusik Tanel Padar, arheokeemik Ester Oras, kaitseväe produtsent Kerli Dello ja elektroenergeetikadoktor Heigo Mõlder. Nende vastu astub võistkond, mille koosseisu kuuluvad laulja Kalle Sepp, keemik Elisabeth Parman, näitleja Inga Lunge ja biotehnoloog Rainis Venta. Saadet juhivad rahvusringhäälingu ajakirjanik Erle Loonurm ja teaduskeskuse AHHAA juht Andres Juur.

Ühise tiimi moodustavad Heigo Mõlder, Ester Oras, Kerli Dello ja Tanel PadarFoto: ERR/Kairit Leibold

Mõlemad tiimid saavad ülesande ehitada prügist veesõiduk. Teaduskeskuse töökotta on selleks toodud hunnikute kaupa asju ja materjale, mille keegi on ära visanud ja mis nüüd uue võimaluse saavad. Valminud veesõiduk peab olema igati sõidukorras, sest võistluse võitja selgub Emajõe peal. Just sinna suunduvad teadusvõistluse lõpuks mõlemad meeskonnad, et vastuvoolu sõites tõestada oma masinate võimekust.

“Teadlaste Öö festival 2021. Teaduse superkangelased” televõistlus läheb ETV-s käima täna kell 20.00.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.