Uudis

Vastuolulise abordiseaduse pooldajad kutsuvad üles Netflixi boikoteerima

Georgias vastu võetud seaduse tõttu on USAs toimunud mitmeid protestiaktsioone, millest võtavad osa nii abordi pooldajad kui ka vastased.Foto: Axios

Netflix teatas mai lõpus, et USAs Georgia osariigis vastu võetud karmi abordiseaduse tõttu võidakse järgmisel aastal seal filmimine lõpetada. See vihastas välja Suurbritannia aborti pooldava grupeeringu Right to Life UK, mille liikmed on algatanud petitsiooni Netflixi boikoteerimiseks.

“Mina ja paljud teised lõpetasime täna enda Netflixi tellimuse. Ma ei saa toetada aborti pooldavat firmat, mis teeb kõik selleks, et sündimata lapsed ei oleks seaduslikult kaitstud,” kommenteeris Right to Life UK esindaja Clare McCarthy.

“Vastukaja Netflixi boikoteerima üleskutsuvale petitsioonile on meid üllatanud,” jätkas McCarthy. “Me tegime sellega algust pühapäeva hommikul ja 24 tundi hiljem oli meid allkirjaga toetanud juba üle 4000 inimese.” Loo kirjutamise hetkel on petitsiooni toetanud peaaegu 9000 inimest.

USAs Georgia osariigis võeti hiljuti vastu uus abordiseadus, mis keelab alates kuuendast rasedusnädalast abordi pea kõigil juhtudel. Netflix teatas, et kui seadus peaks järgmisel aastal jõustuma, siis võidakse osariigis filmimine lõpetada.

Netflix ei ole ainus produktsiooniettevõte, mis on lubanud Georgia osariigis töötamise lõpetada. Teiste seas on lahkuda ähvardanud ka Disney ja WarnerMedia.

Märksõnad: , , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.