Elisa blogi

Näitleja Markus Habakukk režissöör Priit Piusist: Pigem oleks tahtnud töötada Märt Piusiga 

Noor näitleja Markus Habakukk on näidelnud filmides “Polaarpoiss”, “Eesti Matus” ja “Tulilind”. Markus on Kuressaare Teatri näitleja olnud alates EMTA Lavakunstikooli lõpetamisest ning lisaks teatrile teinud rolle ka filmides ja sarjades. Sel aastal tegi noormees enda teledebüüdi “Süü” seriaalis. Rääkisime Markusega uutest hobidest, telerolli sisse elamisest ning suhetest kolleegidega.

Rändteatriga Iisakust Otepääni

Oma igapäevast näitlejatööd teeb Markus Kuressaare Teatris. “Mängukavas on mitu põnevat lavastust alates “Naksitrallidest” ja lõpetades Shakespeare’i kogutud teostega. Oleme oma väikese ja usina teatriga praktiliselt rändteater. Jõuame etendustega igasse Eestimaa otsa, kus sõidud viivad meid Kuressaarest Iisakuni või Märjamaalt Otepääle,” on Markus rutiinivaba töökoha eest tänulik.

Lisaks teatritööle võtab näitleja vastu ka helidublaaži töid. “Arvan, et kui kellegi lapsed on kangelaslike robotite huvilised või kui näiteks Charlie Browni eksistentsiaalsed otsingud endalegi huvi pakuvad, siis tõenäoliselt ei ole mu hääl inimeste majapidamistes enam võõras,” on Markus veendunud.

Näitlemine on Markuse põhieriala, kuid olukord maailmas on pannud ta avastama uusi hobisid, et vaba aega sisustada. “Suurt naudingut pakub pildistamine. Mulle meeldib jäädvustada pilvi, sõpru ja mustreid majade seintel – kõike, mis enesele vähegi visuaalset naudingut pakub.Talvehakul, mil päeval on valgust aina vähem, meeldib ka väikese lambi all istuda ja lugeda. Püüan võimalikult tihti ka enda joogamati toanurgast välja võtta ja oma elukaaslase trenniharjumustega tempot hoida,” kirjeldab näitleja oma mitmekesiseid hobisid.

Rolli sisseelamine

Sellel suvel osales Markus seriaali “Süü” võtetel, mis esietendus novembri keskel PÖFF’il. See oli Markuse jaoks esimene suurem teleroll ning enda sõnul mängib ta noort seiklushimulist meest, kes püüab oma saatusega sõbraks saada. “Lakooniline ja võrdlemisi naiivne kirjeldus, aga ehk ei olegi tarvis rohkem öelda. Stsenaarium on põnev ja loodan, et teostus ei jää sellele alla, aga eks huvilised ise vaatavad,” kirjeldab näitleja ning jätab ruumi kujutlusvõimele.

Enne, kui Markus “Süü” võtteplatsile suundus, oli tal vaja enda jaoks põhilised punktid läbi mõelda, et paremini rolli sisse elada.

“Enamasti alustan iga tegelaskuju analüüsimist enda ja karakteri erinevuste ja sarnasuste otsimisest. Kui tegelase lugu saab selgeks, ei olegi enam vaja kuhugi rolli sisse hüpata või sealt välja tulla. Minu jaoks on oluline teada, kust karakter tuleb ja kuhu tal on vaja loo huvides jõuda. Karakteri jaoks on aga oluline mitte teada, kuhu tema tee teda välja viib,” kirjeldab Markus enda suhestumist mängitava tegelaskujuga.

Võtted kui suvelaager täis nalja

“Süü” sarja pikad võttepäevad möödusid ajanappuse tõttu tempokalt. Stseenid Markusega toimusid enamasti merel või rannas. “Õnneks oli suvi võrdlemisi soe ja kalipsoga vees hulpida ning SUP-laudel sõuda oli väga nauditav. Kuid nagu meie suvedel kombeks, kadus tihtipeale päike järsku ära ja asendus tugevate hoovihmadega. Nendel hetkedel jäi kogu meeskond ootele ja sai natuke ka töövälistel teemadel rääkida.”

“Väärtustan taolisi hetki oma töö juures väga. Tervitan siinkohal oma andekaimat näitlemispartnerit Lennart Võigemasti! Nii palju kui minul oli küsimusi, oli temal vastuseid ja noore talendi elukogemus ning lood tegid võtetest tõeliselt meeleoluka ja vaimuka suvelaagri,” on Markusel suvel toimunud võtetest ainult head mälestused. 

Sarja režissöör Priit Pius ja Markus saavad samuti väga hästi läbi ning omavahelisest tögamisest puudust ei tulnud. Enne võtteid arutasid mehed sõjaplaani, et platsile jõudes oleksid kõik ühel nõul ja töö sujuks.

“Stsenaariumiga tutvumisest kuni võteteni oli peaaegu, et kuu aega. Jõudsin selle aja jooksul korduvalt teksti lugeda ja oma mõtteis sellega tegeleda. Enne võtteid pidasime Priiduga maha ka telefonikõne ja olime lugu ning tegelast puudutavate küsimuste osas jõudnud praktiliselt samadele arvamustele, erinevused tulid vast ainult sõnastustest. Pigem oleks siiski tahtnud töötada Märt Piusiga,” jätkab Markus võtetel välja töötatud meeste omavahelise tögamisega.

Pilguheit tulevikku

Markus tõdeb, et igast näitlemise kogemusest on alati midagi õppida ja nii ka “Süü” puhul. “Igal inimesel oma lugu ja nii ka kirjutatud kangelaste puhul. Eks võtetele eelnev töö versus partneritega stseenide mängimine ja lõpuks võttes olemine on nagu päris elus – see võib kõik tehtud plaanid pea peale pöörata,” räägib näitleja.

Markus on alles oma karjääri alguses ning ootab suure õhinaga, mida tulevikul talle veel varuks on. “Ma loodan, et rolle ja pakkumisi tuleb veel palju nii teatris, kinos kui ka teles. Loodan, et vaatajate huvi ei kao ja ideid, mis ennast ja kolleege inspireerivad, tuleb veel palju.”

Elisa originaalsarja “Süü” on võimalik eksklusiivselt vaadata voogedastusplatvormil Elisa Huub. Seriaal on toodetud Warner Brothers International Television Productioni stsenaariumi põhjal ning loo keskpunktiks on 12 aastat tagasi toimunud traagiline pisipoja surm, mis on isa Sepot (Rasmus Kaljujärv) ja tema ülejäänud perekonda aastaid saatnud.

Lugu saab oma jätku 2021.aasta suvisel puhkusereisil Saaremaale. Lootus muretust puhkusest puruneb aga ühe anonüümse ähvarduskirja tõttu. Sellest hetkest hakkab hargnema sündmuste jada, mis lõpetab vaikimisvanded ning tõstab pinnale sünged saladused. Lisaks Markus Habakukele astuvad üles Rasmus Kaljujärv, Jaan Rekkor, Epp Eespäev, Ott Sepp, Maarja Jakobson, Sandra Uusberg, Ago Anderson jpt. Seriaali režissöör on Priit Pius.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.