10 huvitavat fakti kuulsa koomiku Rowan Atkinsoni kohta

Kuigi Atkinsoni tuntakse eelkõige sarjast "Mister Bean", on ta üles astunud arvukates rollides nii ekraanil, laval kui raadios. (c) Foto: Shutterstock
Kuigi Atkinsoni tuntakse eelkõige sarjast "Mister Bean", on ta üles astunud arvukates rollides nii ekraanil, laval kui raadios.Foto: Shutterstock

Kes meist ei teaks ilmselt tuntuimat Suurbritannia koomikut Rowan Atkinsoni ja tema “Mr Beani” sarja. Kui palju me aga tegelikult temast teame?

1. Samas koolis Suurbritannia riigijuhiga

Atkinsoni koolivennaks Durham Choristeri koolis oli Tony Blair, kellest sai hiljem Suurbritannia peaminister. Blair olevat olnud väga seltskondlik tüüp, Atkinson vastupidi väga tagasihoidlik. Atkinson on tuttav ka näiteks Suurbritannia kuninga Charles III-ga.

2. Hariduse poolest on Atkinson elektriinsener

Inseneri magistritaseme omandas ta Oxfordis. Sellise taustaga oleks temast võinud saada tõenäoliselt tipptasemel elektroonikaspetsialist. Mees alustas sealsamas isegi doktoritöö kirjutamist, kuid näitlejakutse võttis siiski tema elu üle ja väitekiri inseneerias jäi lõpetamata.

3. Karjääri alguses naljasaade raadios

Pärast esimesi ülesastumisi laval sai Rowan Atkinson võimaluse proovida kätt raadios – 1979. aastal saatega “Atkinsoni inimesed” (The Atkinson People), kus esinesid ja ajasid kuulajaid naerma kujuteldavad kuulsad tegelased.

5. Igatpidi autohull

Atkinson on täiesti hull igasugu sõidukite järele, eriti mis puudutab suuri veoautosid. Väidetavalt on selle juured tema lapsepõlves, mil ta sai juhtida isa traktorit.

5. Uskumatu diil sodiks sõidetud autoga

Atkinson on kaks korda isikliku McLareni sodiks sõitnud. Ühel korral maksis kindlustus talle selle eest kompensatsiooniks 910 000 naela – see on suurim väljamakse, mis eales autode eest tehtud. Mõni aeg hiljem pani Atkinson auto müüki ja see osteti 8 miljoni naela eest ära.

6. “Mr Beani” sarja valmis kokku vaid loetud osad

Maailma komöödiaklassika tippu kuuluvat “Mr Beani” sarja ei ole ühtekokku üldsegi mitte palju: seda tehti vaid 15 osa, millest esimene läks eetrisse 1990. aasta alguses. Iga osa on natuke alla poole tunni pikk. Viimane, 1995. aastal välja tulnud osa on kokku pandud varasemalt ilmunud klippidest. Muuseas, esialgu pidi tegelase nimi olema hoopis Mr White.

7. Inspiratsioon kuulsalt prantsuse režissöörilt ja näitlejalt

Mr Beani tegelaskuju luues sai Atkinson inspiratsiooni kuulsa režissööri Jaques Tati loomingust, täpsemalt tema tegelasest monsieur Hulost, kes samuti pidevalt igasugustesse äpardustesse satub, kuid on tihti piisavalt õnnelik, et need enesele märkamata ületada.

8. Atkinson ei armasta oma tööd

Nimelt peab kuulus näitleja seda liiga stressirohkeks ja väsitavaks. Eriti kurnav olevat olnud “Mr Beani” filmimine. Oma osa mängib selles muidugi Atkinsoni enda perfektsionism, mistõttu laseb ta ühte stseeni üles võtta mitu duublit, muutes protsessi sellega märksa pikemaks ja töömahukamaks, kui asi võib-olla väärt oleks.

9. Naine võtteplatsilt

Atkinson kohtas oma abikaasat võtteplatsil 1980. aastate lõpus sarja “Musträstas” võtetel. Ühel päeval palus ta oma kolleegilt, Stephen Frylt, kas nad võiks omavahel ära vahetada grimmikunstnikud, kes neil ettevalmistamisel abiks olid. Nii kohtuski Atkinson oma tulevase abikaasa Sunetra Sastryga, kellega nad 1990. aastal abiellusid. Paar oli abielus 25 aastat.

10. Varandust 130 miljoni naela eest

Need miljonid on eelkõige pärit tema filmikarjäärist: näitleja on üles astunud 20 linateoses. Lisaks sellele on ta kaasa teinud 34 TV-sarjas ja üheksas reklaamklipis.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.