E-sport

Aasta üks suurimaid e-spordisündmuseid purustas Twitchi vaatajarekordid

Hiina meeskond FunPlus Phoenix sai võidu eest tasuks trofee ja kopsaka tšeki.Foto: Dot Esports

Oktoobri lõpus sai “Fortnite” maha julge PR-trikiga ja tõstis sellega Twitchi vaatajanumbrite rekordi uutesse kõrgustesse. See tippmark püsis vaid alla kuu, sest nüüd tegi aasta üks suurimaid e-spordisündmuseid sellele silmad ette.

Twitchi vahendusel elas 10. novembril toimunud “League of Legendsi” maailmameistrivõistluste finaalmängule samaaegselt kaasa 1 743 204 inimest. See seljatab napilt “Fortntie’i” oktoobrist pärit tulemuse, mis kerkis 1 618 073 silmapaarini.

Twitchi jaoks tähendab see uut rekordit, kuid erinevate platvormidel vaatas finaali veel suurem hulk inimesi. Mängu otsustavate lahingute ajal elas kohtumisele kaasa umbkaudu 3,7 miljonit inimest. Võrreldes eelmise aasta finaalmänguga on seda umbes kaks korda rohkem.

Üipopulaarse “League of Legendsi” maailmameistrivõistluste Pariisis toimunud finaalis kohtusid Hiina meeskond FunPlus Phoenix ja Euroopa tiim G2 Esports. Hoolimata sellest, et jälgijaid oli palju, siis kohtumine vaatajatele erilist pinget ei pakkunud. Kogu mäng kulges Hiina tiimi taktikepi all, kes võitis skooriga 3:0.

Lisaks aule ja kuulsusele viis FunPlus Phoenix Pariisist kaasa 834 375 dollari suuruse tšeki. Tühjade kätega ei läinud koju ka teiseks jäänud G2 Esports, kes sai tasuks 300 375 dollarit.

Kui jutt juba rekorditele läks, siis “Minecrafti” mängib nüüd nii palju inimesi, et nad võiksid moodustada rahva arvult kolmanda riigi maailmas, mis seljataks USA 200 miljoni inimesega.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.