Filmid

“Apteeker Melchiori” esimesest filmist avaldati väljajäänud klipp

Apteeker Melchiori rollis on Märten MetsaviirFoto: pressimaterjal

Üle 200 000 kinokülastuse kogunud “Apteeker Melchiori” saaga esimesest filmist avaldati äsja klipp, mis ekraniseeringust välja jäi.

“Filmitöö üks eripärasid on loobumise kunst. Kõige lihtsam on seda selgitada võrdluses maja ehitamisega. Hoone ehitatakse täpipealt nii, nagu arhitekt ja projekteerija selle kavandasid. Kui maja on valmis, siis pole enam midagi teha. Ei saa korruseid ümber tõsta ega akende asukohti muuta,” selgitas režissöör Elmo Nüganen pressiteates.

“Film võib aga absoluutselt viimase hetkeni muutuda. Vahel on suur töö tehtud, film valmis monteeritud, aga lavastajana saad aru, et kuskil ikkagi midagi logiseb. Midagi on ülearu. Siis tulebki mängu loobumise kunst – parema terviku nimel tuleb filmist midagi välja lõigata,” lisas ta.

Nüganen märkis, et kui jutt käib paarist sekundist, pole hullu midagi, ent kui loobuda tuleb tervetest pikkadest stseenidest, peab režissöör olema 1000 protsenti veendunud, et ohverdus on tõesti põhjendatud.

Tänu väljajäetud klipile läks film Nüganeni sõnul palju hoogsamaks ja põnevamaks. Lõigatud klippi saab näha siit:

Huvi Melchiori filmide vastu on endiselt suur – esimest filmi käis kinos vaatamas 130 000 inimest ja teine film, mida näidatakse jätkuvalt kinodes üle Eesti, on kogunud üle 70 000 kinokülastuse. Lisaks jõuab film ka rahvusvahelise publikuni.

“Lisaks 200 000 Eesti kinokülastajale käis Melchiori lugusid Soomes vaatamas üle 1000 inimese. Oleme sõlminud lepingu rahvusvahelise filmilevitajaga Global Screen, kes levitab filme teiste riikide kinodes. Samuti on sõlmitud leping voogedastusplatvormiga Amazon, kes valmistab triloogia kolme osa põhjal järgmisel aastal miniseriaali saksakeelsetele turgudele,” sõnas produtsent Tanel Tatter.

Filmide Amazoni jõudmisest kirjutas Geenius aprillis ka pikemalt.

Uuel aastal esilinastub triloogia lõppvaatus – kolmas mängufilm „Apteeker Melchior. Timuka tütar“

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.