Filmid

Eestis filmitakse suvel Hollywoodi mängufilmi, kuhu otsitakse juba praegu taustanäitlejaid

"Tenet" toob Eestisse järgmise Hollywoodi filmi.Foto: Gorodenkoff/Shutterstock

Hollywoodi stuudio Aldamisa Entertainment väntab koostöös kohaliku tehnoloogiaettevõttega Synctuition täispika mängufilm vaimse tervise teemal. Suvel algavad võtted toimuvad 90% ulatuses Eestis ning filmis saavad kaasa teha ka kohalikud taustanäitlejad.

Võtted toimuvad sel suvel erinevates Eesti paikades ning võtetele kaasatakse üle 350 inimese. Kõigil 18-50. aastastel filmis osalemisest huvitatud inimestel palutakse endast märku anda ning saata endast 1. maiks ühe minuti pikkune video, kus selgitatakse, miks just tema peaks filmis osalema. Videoid oodatakse aadressile casting@mygiftmovie.com.

Hollywoodi stuudio Aldamisa Entertainment on toonud kinolinadele mitmeid kassahitte nagu “Chef” (2014), “Sin City” (2014) ning “The Whistleblower” (2011). Uue filmi esilinastus toimub 2022. aastal ning filmi leviku eest vastutavad Timothy Swain ja Sergei Bespalov, kes on on töötanud koos erinevate maailma tippnäitlejatega nagu näiteks Arnold Schwarznegger, Bruce Willis, Jessica Alba ja Jackie Chan.

Bespalovi hinnangul saadi filmi loomisel inspiratsiooni globaalsest eriolukorrast ja selle mõjudest inimeste vaimsele tervisele. “Eesmärk on tuua inimesteni vaimse tervise toimemehhanismid ning teha seda tõesti mõjusalt. Film on selleks suurepärane vorm võimaldades tuua teemale tähelepanu suure publiku poolt,” ütles Bespalov.

Synctuitioni kaasasutaja Allan Eesmaa sõnul soovis ettevõte astuda vaimse tervise arendamiseks järgmise sammu. “Oleme tegelenud läbi heli toimivate unenäomaastike loomisega juba aastaid. Kasutame ehedaid loodushelisid, mis stimuleerivad inimeste meeli ning kujutlusvõimet. Tahame tuua selle tehnoloogia ka filmiformaati ning pakkuda positiivset elamust kogu inimkonnale,” ütles Eesmaa.

Eesti valimine uue filmi võttekohaks oli lihtsam tänu sellele, et siin toodeti Christopher Nolani “Tenet”. “Tänu sellele, et siin üle-eelmisel aastal “Tenet” toodeti, oli produktsiooniettevõtet ka lihtsam veenda. Peaosatäitja nime me veel ei avalda. Tegu on hästi tuntud näitlejaga nii siin kui seal pool Atlandi ookeanit ning kevade jooksul saab tema nimi avalikuks,” rääkis Eesmaa.

Eesti tehnoloogiaettevõte Synctuition pakub lõõgastuskogemuse platvormi. Selleks kasutatakse 3D-helimaastikke, mis on salvestatud rohkem kui 2000 kohas üle planeedi. Neist suur osa on salvestatud Eesti looduses. Helimaastikud tekitavad lõõgastava efekti tänu ASMR (autonoomne sensoorne meridiaanivastus) kogemusele. 

Ameerika Ühendriikides kuulub Synctuition kolme populaarsema mediteerimisäpi hulka, mis on allalaetud rohkem kui nelja miljoni kasutaja poolt. 

Toimetas Martin Liivand.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.