Mängud

Geeniuse toimetus vastab: kas PlayStation 5 või uue põlvkonna Xbox?

Milline uus mängukonsool on Geeniuse toimetajatele kõige enam muljet avaldanud?Fotod: Microsoft/Sony

Rubriiki toetab

Tänaseks teame, millal ja millise hinnaga tulevad müüki uue põlvkonna PlayStationid ja Xboxid ning mida need masinad tehniliselt suudavad.

Uurisime Geeniuse toimetajatelt, millise uue mängukonsooli nemad novembris koju tuua kavatsevad ja millistel põhjustel.

Sony toob müügile plaadimängijaga ja plaadimängijata PlayStation 5. Eestis saab praegu osta ainult plaadimängijaga konsooli. Foto: Sony

Geeniuse peatoimetaja Martin Mets valib kõhklemata PlayStation 5 plaadimängijata versiooni.

“Eks ma olen olnud kõik see aeg Sony masina usku ja tundub, et uus põlvkond seda usku ka ei kõiguta. Plaadimängijast ma ei hooli, hind on hea, võimsus on olemas ja eksklusiivsed mängud tulevad.”

“Tõsi küll, kiiret mul selle masinaga ei ole ja seetõttu pole täna ka suur probleem, et Eestis veel digitaalset PlayStationit ei ole. Pole ka teada, kas seda sel aastal üldse siia jõuab.”

Martin Mets tunnistab küll, et “Demon’s Soulsi” eriti vinge visuaaliga uusversioon on talle ikka väga ahvatlev. Seega mida varem digitaalne PlayStation 5 siia jõuab, seda parem. Aga vähemalt on tal veel aega, et hiiglasliku PlayStation 5 jaoks uus telekalaud hankida.

Reporter Kristjan Ats Mägi valik langeb samuti PlayStation 5-le, kuid veidi teistsugustel põhjustel.

“Mina valiks PlayStation 5 ja põhjus on lihtne. Xboxi mängud jõuavad ka PC-le ja mänguarvuti on mul kodus juba olemas. PlayStationi eksklusiivid tunduvad ka päris ägedad.”

Kristjan Ats tunnistab, et pole plaate enam ammu kasutanud ja seega eelistaks ta samuti just PlayStation 5 digitaalset versiooni.

Vasakul on võimsam Xbox Series X, paremal tehniliselt tagasihoidlikum Series S. Foto: Microsoft

Samast puust on tehtud ka Diktori toimetaja Martin Liivand, kellele on samuti silma hakanud digitaalne PlayStation 5. Kuid sellest hoolimata plaanib ta esimesena poest koju tuua just Xbox Series X-i.

“Plaadimängijata PlayStation 5 pakub uue põlvkonna konsoolidest parimat hinna ja kvaliteedi suhet. Sa saad võimsa tutika mängukonsooli Series X-ist ja Blu-Ray mängijaga PlayStationist 100 eurot odavamalt. Plaate mina ei kasuta, seega probleemi pole.”

“Kuid Eestis ei ole praegu võimalik digitaalset PlayStation 5-te osta ja hetkel ei ole ka teada, millal see muutub. Kuna uue põlvkonna mänge tahaks ikka väga proovida, siis esimesena toon mina koju Xbox Series X-i, millele digitaalne PlayStation 5 tuleb natukene hiljem seltsi pakkuma.”

Oota, on veel inimesi, kes on vana Xboxiga rahul? Foto: Microsoft

Kõige vastuolulisema arvamuse lööb aga lauale sisuturundustoimetuse juht Gregor Sibold.

“Ma ei taha kumbagi,” lajatab Gregor enesekindlalt. “Mul juba on Xbox ja ma ei näe mingit põhjust seda välja vahetada. Ma mängin sisuliselt ainult siis, kui uus “Assassin’s Creed” tuleb ja siis konsool jälle seisab aasta otsa.”

Ei jäägi üle midagi muud, kui tuletada Gregorile meelde, et järgmine “Assassin’s Ceed” tuleb välja juba üsna varsti koos uhiuue Xboxiga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.