Maksuamet vastab: kas vastuoluline “GTA V” kasiino rikub Eesti seadusi?

Kas "GTA V" kasiino peaks olema Eestis suletud?Foto: kuvatõmmis

Nädala eest avati ülipopulaarses videomängus “GTA V” kasiino, kus mängijad saavad pärisraha eest osta virtuaalseid žetoone erinevaid hasartmänge mängida. Vastuolu tekitaks asjaolu, et neid žetoone ei olnud võimalik hiljem reaalseks valuutaks tagasi konverteerida.

“GTA V” mängupõrgu läks vastuollu mitmete riikide hasartmänguseadustega, mistõttu avastasid mängijad enam kui 50 riigist, et nende jaoks on kasiinos hasartmängude mängimine blokeeritud. Eesti sellesse nimekirja ei kuulu ja kasiinot saavad kasutada kõik mängijad.

Uurisime Maksu- ja tolliametilt (MTA), kuidas suhtub Eesti seadusandlus virtuaalsesse kasiinosse, millele saavad piiranguteta ligi absoluutselt kõik. Kas videomängus, mida mängivad ka alaealised, peaks olema blokeeritud võimalus pärisraha eest hasartmänge mängida?

MTA kommunikatsioonijuht Rainer Laurits edastas Diktorile järgmise vastuse:

Eesti hasartmänguseaduse kohaselt on hasartmäng mäng, mis vastab kõigile järgmistele tunnustele:

  1. mängus osalemise tingimuseks on mängija poolt panuse tegemine;
  2. mängu tulemusel võib mängija saada võidu;
  3. mängu tulemus määratakse osaliselt või täielikult juhuslikkusel põhineva tegevusega või see sõltub eelnevalt mitteteadaoleva sündmuse toimumisest.

Sealjuures võit on käesoleva seaduse tähenduses hasartmängu tulemusena saadud mängija õigus omandada raha või muu hüve, millel on rahaliselt hinnatav väärtus.

Kuna “GTA” mängus olevas kasiinos saadavaid võite ei anna pärisrahaks vahetada, oleme seisukohal, et tegu ei ole Eesti seaduste mõistes hasartmänguga, kuna puudub “rahaliselt hinnatava väärtusega “võit”.”

Kuigi “GTA V” mängupõrgu opereerib moraalselt hallil alal, siis ei pea kohalikud mängijad kartma, et Eesti riik hakkaks nõudma kasiino blokeerimist. Seaduslikult on kõik JOKK.

https://www.youtube.com/watch?v=Fj_4g2VOSpM

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.