Mängud

PlayStation 5 müüs 12 tunniga sama palju kui PlayStation 4 kolme kuuga

PlayStation 5 saab Eestis küll osta, kuid hinnad on eriti krõbedad.Foto: Sony

Sony mängudivisjoni juht Jim Ryan rääkis Reutesile antud intervjuus, et firma uusim mängukonsool PlayStation 5 on juba enne ilmumist osutunud röögatult menukaks.

Ryan kinnitas, et ainuüksi Ühendriikides eeltelliti PlayStation 5 mängukonsooli 12 tunni jooksul rohkem kui PlayStation 4 konsooli 12 nädala jooksul.

2013. aastal ilmunud PlayStation 4 müüdi kolme kuuga 5,3 miljonit ühikut. See tähendab, et kõigest 12 tunniga suutis Sony maha müüa tohutu hulga PlayStation 5 mängukonsoole.

“Eeltellimisperioodi jooksul ilmnenud nõudlus on tõepoolest olnud väga, väga arvestatav,” mainis Ryan.

Veel mainis Ryan, et ülikõrgest nõudlusest tulenevalt on tõenäoline, et kõik, kes tahavad PlayStation 5 ilmudes uut konsooli osta, ei saa seda tõenäoliselt kohe teha ja peavad ootama, mil poed varusid täiendavad.

Sony toob müügile kaks uut PlayStationit. Üks tuleb füüsilise meedia mängijaga, teine konsool on digitaalne. Foto: Sony

PlayStation 5 on osutunud ülimalt menukaks ka Eestis. Mõne aja eest avas konsooli eeltellimise Euronics, kuid kõik masinad müüdi läbi loetud minutitega.

Eestis on hetkel võimalik PlayStation 5 eeltellida konsoolid.ee e-poest, kuid peab arvestama, et kauba saad kätte alles järgmisel aastal.

PlayStation 5 ilmub Eestis 19. novembril. Kui sa ei suuda otsustada, milline uutest mängukonsoolidest võiks sulle kõige paremini sobida, siis viska pilk peale meie põhjalikule võrdlevale ülevaatele.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.