Mängud

PlayStation 5 vaieldamatult parim mäng on 11 aasta eest ilmunud klassik “Demon’s Souls”

"Demon's Souls" on iga PlayStation 5 omaniku esimene kohustuslik mäng.Foto: Sony/Bluepoint

Rubriiki toetab

Võiks ju arvata, et tutikate konsoolidega tulevad kaasa uhiuued mängud, mis on spetsiaalselt loodud ära kasutama ahjusoojade mängumasinate tugevamaid külgi. Osaliselt see nii ongi, kuid PlayStation 5 parimat mängu oled sa tõenäoliselt juba varem mänginud.

“Demon’s Souls” ilmus esmakordselt 2009. aastal PlayStation 3 peale ja pani aluse ülirasketele ja paljukiidetud “Soulsi” mängude seeriale. PlayStation 5 üks esimesi eksklusiivseid mänge on selle 11 aasta eest ilmunud klassiku uuendatud versioon. Olles proovinud pea kõiki Sony uuele konsoolile ilmuvaid suuremaid mänge võin ma täie kindlusega öelda, et sellest paremat mängu sa PlayStation 5 pealt ei leia. Vähemalt praegu mitte.

Klassikaline “Demon’s Souls” on saanud uskumatult kauni uue kuue. Foto: Sony

“Demon’s Souls” on PlayStation 5 peal graafiliselt kõige muljetavaldavam konsoolimäng, mida mina olen eales näinud. 2009. aasta mängu keskkonnad ja tegelaste mudelid on saanud pehmelt öeldes jalustrabava uuenduse. Detaile ja erinevaid mängukogemust rikastavaid visuaalseid nüansse on igal sammul tohutult. “Demon’s Soulsi” trööstitu maailm näib nii reaalne, et jääb mulje, nagu võiksin läbi teleriekraani sellesse ise sisse astuda.

Valida saab kahe pildirežiimi vahel – kas stabiilne 4K resolutsioon 30 kaadrit sekundis või dünaamiline resolutsioon 60 kaadrit sekundis, kuid mängu graafilist kvaliteeti see oluliselt ei muuda. Võid julgelt otsustada sujuvama 60 kaadri kasuks ja pilt on ikka niivõrd kaunis, et vahel peab lihtsalt seisma jääma ja imetlema kõiki neid uusi detaile, millest võisime algses “Demon’s Soulsis” ainult und näha.

Erinevalt algsest mängust on uues “Demon’s Soulsis” oma tegelase loomiseks rohkem võimalusi. Foto: Sony

Kuid “Demon’s Soulsi” puhul on uuenduste kõrval ülimalt oluline ka algse mängu tunnetuse säilitamine. Mängu 2009. aasta versioon pani aluse uuele videomängude žanrile, mis põhineb avastamisel, vigadest õppimisel ja ränkraskel võitlusmehaanikal. Kui uus “Demon’s Souls” ei suuda neid keskseid nurgakivisid millimeetri täpsusega paika nihutada, siis on tegu täieliku ja totaalse põrumisega, olenemata sellest, kui ilus on graafika.

Kuid uus “Demon’s Souls” saab algse mängu fiilingu taaselustamisega suurepäraselt hakkama. Kõik on jätkuvalt ülimalt raske ja meeletult pinev. Su 11 aasta eest selgeks õpitud trikid töötavad ka uues versioonis. Vaenlased asuvad seal, kus vanasti, ja käituvad tuttavalt, nii et lihasmälu ei tohiks sind alt vedada. Animatsioone on küll uuendatud, et märul näeks välja efektsem ja sujuvam, kuid “Demon’s Souls” on jätkuvalt “Demon’s Souls”.

PlayStation 5 peal on saadaval mitmeid häid mänge. “Marvel’s Spider-Man: Miles Morales” on siiralt lõbus mäng ja suurepärane näide sellest, mida PlayStation 5 suudab. Iga konsooliga tasuta kaasa tulev “Astro’s Playroom” on viimaste aastate üks parimaid platvormimänge. Kuid PlayStation 5 esimeste mängude seast paistab kõige enam silma “Demon’s Souls” – 11 aastat vana klassik, mis on saanud fenomenaalse graafilise uuenduse.

Silm puhkab. Foto: Sony

PlayStation 5 jõudis Eestis müügile täna, 19. novembril. Meie kirjutame oma PlayStation 5 arvustuses, et tegu on muljetavaldava masinaga, kuid kõik siiski roosiline ei ole.

Tasub meeles pidada, et PlayStation 5 on väga suur masin ning sul võib vaja minna uut telekalauda, et see korralikult ära mahutada. Konsooli suurusest annab aimu ka meie fotolugu, kus PlayStation 5 karbist välja võtame.

Kui sa ei ole veel kindel, milline uue põlvkonna mängukonsool on parim, siis loe meie PlayStation 5, Xbox Series X-i ja Xbox Series S-i võrdlust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.