Mängud

Sony juht: PlayStation 5 puldiga mängimine on täiesti uus kogemus

PlayStation 5 on Sony eelmisest konsoolist peajagu võimsam.Foto: GamesRadar

Sony Interactive Entartainmenti juht Jim Ryan väitis hiljutises intervjuus, pärast PlayStation 5 puldi katsetamist on vanemate pultide juurde tagasi minemine keeruline.

“PlayStation 5 puldiga järgmise “Gran Turismo” mängimine on täiesti enneolematu kogemus,” väidab Ryan. “Kuigi see mäng töötab hästi ka vana puldiga, siis pärast seda kui sa oled ülitundliku puldiga mängides enda kätega tunnetanud tee kõiki omadusi, on raske PlayStation 4 puldi juurde tagasi minna.”

Mida uut toob PlayStation 5 pult?

PlayStation 5 pult saab kaks olulist uuendust. Esiteks, pultidesse on sisse ehitatud adaptiivsed päästikud, mis käituvad vastavalt kontekstist erinevalt. Näiteks kui mängija vinnastab vibu, siis on päästikut raskem alla vajutada. Kiire automaadiga täristamine on nuppu vajutavale sõrmele teistsugune kui raske pumppüssi raksatus.

Teine suurem uuendus on haptilisus, mis tähendab seda, et puldi sisse ehitatud mootoritega antakse võimalikult täpselt edasi seda, millistel pindadel mängija mängus liigub. Näiteks kui sõidad automängus vasakul asuvate ratastega murul ja paremate ratastega asfaldil, siis annavad puldi parem ja vasak osa mängijale erineva reaktsiooni.

Hiljuti avaldas tehnikasait LetsGoDigital lekkinud patendidokumentide põhjal loodud 3D mudelid, mis näitavad, milline võib PlayStation 5 pult hakata välja nägema. Arvatakse, et uude pulti on muuseas sisse ehitatud funktsioon, mis lubab seda üle interneti teistele mängijatele jagada.

Trumpe ei ole veel lauale löödud

Ryan väidab veel, et kuigi PlayStation 5 kohta on juba avaldatud omajagu infot, siis mitmetest olulistest uuendustest ei ole Sony veel rääkinud.

Näiteks teame juba, et PlayStation 5 toetab 8K resolutsiooni ning konsooli mängupuldid töötavad USB-C ühendustega ning kaasutavad ülitundlikke haptilisi päästikuid. Sony järgmisesse konsooli on sisse ehitatud ka SSD-ketas, mis peaks laadimisajad olematuks muutma.

Kuid sellest Ryani sõnul ei piisa. Ta leiab, et tehnoloogilised uuendused on uute konsoolide kõige ootuspärasem osa ning inimesed vajavad enamat, et veenda neid PlayStation 5 kasuks otsustama.

“Alati kui ilmub uus konsool, siis muutuvad paremaks protsessor ja graafika,” selgitab Ryan. “See on muidugi hea, kuid vaja on ka midagi erilisemat. Me oleme juba rääkinud SSD-st ja pea olematud laadimisajad on väga suur muudatus.”

Ryan lubab aga, et suurimaid põhjuseid, mis mängijad peaksid ostma just PlayStation 5 ei ole veel avaldatud ja väidab, et aasta jooksul kuuleme Sony järgmisest konsoolist rohkem.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses