Mängud

Täna ilmub ametlikult mäng, kus saad Eesti kaitseväelaste ja olümpiapronksiga Narvale tormi joosta

"Squadil" on Eestis juba prominentseid fänne.Foto: Offworld Industries

Täna ilmub ametlikult pärast viieaastast arendusperioodi realistlik taktikaline tulistamismäng “Squad”, millel on Eestis tekkinud mitmekesine fännibaas. Muuhulgas mängivad seda Eesti kaitseväelased ja olümpiapronksist sõudja Kaspar Taimsoo.

“Squad” on tegelikult Steami Early Access programmis olnud mängitav juba mõnda aega, kuid täna panevad arendajad i-le punkti ja lasevad välja esimese “Squadi” täisversiooni. Seetõttu on mäng praegu Steamis ka 25% odavam.

“Squadi” suur fänn on Eesti üks edukamaid tippsportlasi Kaspar Taimsoo, kes võitis 2016. aastal Rio olümpiamängudel paarisaerulisel neljapaadil pronksmedali. Talle meeldib “Squad” lausa nii palju, et ta on püsti pannud eraldi Discordi serveri ja mängib koos Eesti kaitseväelastega, kes suudavad virtuaalseid lahingolukordi lahendada väga realistlikult.

Eestlaste seas ei ole “Squad” olnud kunagi suurim moeröögatus, kuid Kaspar mainib Diktorile antud intervjuus, et mängu populaarsus on aja jooksul kasvanud. Tema arvates on selle taga janunemine millega sügavama järele, kuid ka asjaolu, et “Squadi” üks kahekümnest kaardist on virtuaalne Narva linn, mida saab kas rünnata või kaitsta.

Reaalne Narva versus virtuaalne Narva. Üks ühele kõigega täppi pandud ei ole, aga sarnasusi on palju. Foto: kuvatõmmis

“Eks mängumaastikul on toimunud ka muutused. Tõenäoliselt “Battlefieldi” seeria enam nii kõnekas ei ole ja otsitakse rohkem just neid mänge, kus tegevus natuke rohkem realismi poole kaldu,” pakub Kaspar. “Kindlasti mängib suurt rolli ka see, et “Squadis” on üks ka meie kodumaalt – Narva. See tõmbab ka kindlasti tähelepanu ja kõnetab rohkem Eesti mängijat.”

“Squad” ei ole ainus videomäng, mis Kasparile meeldib. Lisaks sellele fännab ta ka lennundussimulaatoreid, millest aru saamiseks peab läbi lugema 700-leheküljelisi manuaale.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.