Mängud

Video: juutuuber ehitas endale ise PlayStation 5 ja testis, kas Sony suured lubadused peavad vett

Foto: Sony

Rubriiki toetab

PlayStation 5 ei ole võimalik veel testida, kuid juutuuber Austin Evans ei lase ennast sellest pisiasjast häirida. Selle asemel ehitas ta avalikustatud tehniliste andmete põhjal ise järgmise PlayStationi laadse masina ja katsetas, kuidas see mängude jooksutamisega hakkama saab.

Kuna PlayStation 5 kohta on juba avaldatud hulgaliset detaile, siis on üsna täpselt teada, milline tehnoloogia ennast Sony järgmise konsooli sees peidab. Sellest lähtudes pani Evans ise kokku PlayStation 5 kodukootud versiooni.

Eelkõige soovib Evans välja selgitada, kas PlayStation 5 tehniliste info järgi kokku pandud masin suudab jooksutada mänge 4K resolutsiooniga 60 kaadrit sekundis. Lisaks üritab ta jõuda Sony poolt välja lubatud 120 kaadrini sekundis ja 8K pildikvaliteedini.

Selgub, et 8K pildikvaliteediga mängude jooksutamine mõjub FPS-ile laastavalt, kuid 4K ja 60 kaadrit sekundis on näiteks “The Witcher 3”, “Metro Exoduse” ja “Middle-Earth: Shadow of Wari” puhul saavutatav. Mitte küll kõige kõrgemate graafikasätete peal, aga siiski.

Evans mainib ka, et PlayStation 5 sisu ei saa olema tema loominguga identne. Sony kasutab kindlasti testis nähtud juppide modifitseeritud versioone, mis võib muuta olulisel määral seda, kuidas mängud jooksevad. Üldiselt on aga Evansi katse näol tegu kõige tõetruuma pildiga reaalsest töötavast PlayStation 5, mida seni näinud oleme.

PlayStation 5 ilmub tõenäoliselt järgmise aasta lõpus. Väidetavalt on tegu tõsisele mängijale mõeldud konsooliga, mille hind tuleb “mängurile meelepärane”. Lekkinud video põhjal teame juba, et PlayStation 5 on võrreldes eelkäijatega kordades kiirem.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.