Uudis

Sony: PlayStation 5 on tõsistele mängijatele mõeldud nišikonsool

PlayStation 5 saab olema eriti väle.Foto: Reddit

Sony tegevdirektori Kenichiro Yoshida sõnul saab firma järgmine mängukonsool olema nišitoode, mis on eelkõige mõeldud tõsistele mänguentusiastidele.

Konsooli arenduses pannakse erilist rõhku 8K resolutsioonile ja graafilise võimekuse arendamisele, kuna Sony arvates ostavad mängijad eelkõige selle masina, mis suudab näidata kaunimat pilti.

Väidetavat soojendab Sony aktiivselt suhteid suurte mängustuudiotega ning arendab ka ise mitmeid kalleid ja kõrgekvaliteedilisi tippmänge. Indie-stuudiotele hetkel tähelepanu ei pöörata, kuna selle jaoks ei jätku piisavalt ressursse.

Sony juhid arvavad, et mängijad ostavad PlayStation 5 eelkõige suurejooneliste eksklusiivmängude ja mitte väiksemate teoste pärast, mille on loonud vähemtuntud stuudiod.

Microsoft on jätkuvalt suurim konkurent

Väidetavalt näeb Sony ka järgmist konsooligeneratsiooni silmas pidades enda põhilise konkurendina Microsofti. Striimimisteenust Google Stadia veel ohtlikuks ei peeta, kuid teadvustatakse, et pikemas perspektiivis seoses internetitehnoloogia arenguga võib see muutuda.

Sony kasutas sarnast retoorikat ka enne 2013. aastal turule jõudnud PlayStation 4 ilmumist. Ka seda masinat nähti eelkõige tõsiste mängufännide konsoolina. Siiski, toona olid Sony ja Microsofti positsioonid vastupidised – PlayStation 4 pidi hakkama tasa tegema Microsofti Xbox 360 edumaad. See Sonyl ka õnnestus ning täna on firma konsoolituru vaieldamatu liider.

Tänaseks teame PlayStation 5 kohta juba mitmeid huvitavaid ja olulisi detaile ning mõne aja eest nägime ka videot konsooli ülikiiretest laadimisaegadest. Veel ei ole teada, kui palju masin maksma hakkab, kuid väidetavalt saab hind olema mängijatele meelepärane. Analüütikud on siiski juba spekuleerinud, kui palju võivad järgmise generatsiooni konsoolid maksma hakata.

Veel ei ole teada, millal PlayStation 5 ilmub, kuid on tõenäoline, et see juhtub järgmise aasta lõpus.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.