Raamat

Peleta sügiskaamost motiveeriva raamatuga: käänuline tee, mis viis eneseavastuseni

Foto: Shutterstock

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

Kui soovid oma elu muuta, ei tohi jääda ootama ilusat ilma või taevalikku signaali – tuleb lihtsalt tegutseda, alguses kasvõi hambad ristis. Kui aga tunned, et sul on puudu vaid viimane tõuge, siis meil on sulle pakkuda sobiv raamat. Kui soovid hakata jooksma, on see raamat lausa kohustuslik, kuid abi leiad teosest ka teiste eesmärkide saavutamiseks. 

Rachel Cullen on läbinud kümmekond maratoni ja jooksmine on loomulik osa tema igapäevaelust. See pole aga alati nii olnud. 

Noorena kannatas Rachel hulga vaimsete probleemide all. Püüdlused perfektse elu järele jooksid aina liiva ning ainsaks toetuspunktiks olid alkohol ja šokolaad. Ühel päeval, üritades nõiaringist välja murda, otsustas ta jalga panna vanad jooksutossud.

Cullen polnud kunagi mõelnud endast kui jooksjast ja kindlasti polnud tegu armastusega esimesest jooksusammust – alguses kasutas Cullen seda isegi karistusena. Treeningutega kaasnes aga kauaoodatud kaalulangus ja poolelijätmine ei tulnud kõne alla.

Läbimurre saabus koos otsusega läbida elu esimene maraton. Cullen tundis, et kui ta seda suudab, suudab ta kõike. Ja ta suutis. Esimest korda elus pakkus jooksmine tõelist rõõmu ja enesekindlust, aitas keerulistes olukordades hakkama saada ja võimaldas enda üle uhkust tunda. 

Esimese maratoni läbimine ajendas naist oma teekonda ka kirja panema ja nii sündis “Jooks elu eest”. Kuigi läbiv teema on raamatus jooksmine, et tasu lasta end pealkirjast heidutada – raamat sobib kõigile, kes on kunagi olnud kimpus madala enesehinnangu, ebakindluse või depressiooniga või kes pole suutnud leppida oma kehaga. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.