Täna algas HeadRead festival: millised kodumaiseid kirjanikke kuulama minna?

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

Kirjutasime hiljuti HeadRead festivalil osalevatest kirjanikest, keda on 22.-26. mail Tallinnas võimalik kohata. Kuna häid autoreid on festivalil palju, valisime neist tutvustamiseks välja veel mõned, seekord kodumaised kirjanikud. Kõik autorid on leitavad ka HeadRead kodulehelt.

Ristisõjad

Tiit Aleksejev on ajaloolase haridusega prosaist ja näitekirjanik, kes on oma teostes käsitlenud väga erinevaid ajastuid – ristisõdadest eelmise sajandini. Aleksejevi kõige mahukam, kolmest ajaloolisest põnevusromaanist koosnev sari kirjeldabki Esimese ristisõja sündmusi. Esimene neist, „Palveränd“, põhineb ristisõja-aegsetel kroonikatel ning raamatu jaoks materjali kogumine võttis aega kümmekond aastat. Sarja viimane raamat, „Müürideta aed“, ilmus alles eelmisel aastal.

Väljapressimine

Martin Algus on tegelenud nii kirjutamise, lavastamise kui ka näitlemisega. Ta on näitleja ja stsenaristina teinud kaasa mitmetes populaarsetes telesarjades ja kirjutanud auhinnatud näidendeid, kuid HeadRead festivalile tõi Alguse eelkõige ta debüütromaan „Midagi tõelist“. Romaanis põimuvad kahe eesti mehe saatused – kummalgi oma pahed, kuid eesmärk sarnane – kogeda midagi, mis päriselt puudutaks. Midagi tõelist. See kaasahaarav lugu puudutab küsimusi lähedusest, ihadest, sõltuvusest, õnne võimalikkusest ja inimloomusest ning pakub lugejale palju mõtteainet ajaks, kui raamat juba ammu loetud.

Novellid elust enesest

Made Luiga ehk Mudlum on kirjanik ja kirjanduskriitik, aga ka ehtekunstnik ja ühiskonnaaktivist. Tema teostest on ilmselt enim tuntust kogunud omanäolised novellid, mis on kokku saanud raamatus „Tõsine inimene“. Kokku moodustab neist juttudest, mille hulgas ka Tuglase auhinnale nomineeritud „Minu tädi Ellen“, suur ja terviklik lugu, mis räägib elust siinsamas Eestis. Igaüht võib haarata äratundmisrõõm lugedes omavahel põimunud lugusid autori maailmast, elust, mõtisklustest, mälestustest – on ju sarnasel ajal ja sarnases kohas kasvanud inimestel tihtilugu ka sarnased mälestused.


Mudlumiga vestleb üks auhinnatumaid eesti kirjanikke Maarja Kangro. Kangro on kirjutanud autobiograafilise teose „Klaaslaps“, kus autor on kirja pannud mõtted seoses sündimata lapse väärarenguga ja kõige sellega kaasnevaga. Mullu ilmunud „Minu auhinnad“ põhineb samuti autori enda kogemustel, seekord kirjandusmaailmas.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.