Raamat

Trükisoe reisiraamat: silmaringi avardav teos riikidest, mida pole olemas

Rubriiki toetab

  • Ligi 4000 raamatut ootavad sind!
  • Loe või kuula telefonis ja tahvlis
  • Vaata rohkem!

Alustad järgmise reisi planeerimist, kuid ei tea, kuhu minna. Tahaks näha midagi uut – midagi sellist, mida iga teine vastutulija näinud pole. Ehk tasuks võtta ette reis riiki, mis tegelikult… polegi riik? 

Fotograafi ja reisiajakirjaniku Silvia Pärmanni reisikirjade kogumik „Riigid, mida pole olemas“ viib meeleolukale reisile läbi vabariikide, mis on vabad ja riigid vaid nime poolest. Nende hulka kuuluvad näiteks Abhaasia, Mägi-Karabahh ja Tšetšeenia, aga ka Somaalimaa ja Põhja-Küpros. 

Autori huvi tunnustamata riikide ja ebamäärase staatusega kohtade vastu tekkis Kosovos, mis oli külastamise hetkeks vaid neli aastat iseseisev olnud.

Reis pani mõtlema nii sellele, kust tuleb julgus rajada oma riik, kui ka Eesti iseseisvumisele, mis leidis samuti aset võrdlemisi hiljuti. Milline oleks meie maailm olnud siis, kui iseseisvusele tunnustuse saamine oleks kujunenud sama raskeks?

Küsimustele vastuseid otsides külastas autor nii paiku, mis hoolimata iseseisvumispüüete puudumisest paistsid väga selge identiteediga, kui ka kohti, mille piiril seisev silt „vabariik“ justkui tähendust ei omanud. 

Hoolimata rahvusvahelise tunnustuse puudumisest ei olnud autori teekond sugugi täis vaid varemeid ja okastraati. Paralleelmaailmas, kus on puudu ÜRO liikmestaatusest, ei ole puudust inimestest, visioonidest ega unistustest.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.