Tele

TV3 toob eetrisse “Võlaküttide” staari uue vanglaelust rääkiva šokeeriva seriaali

Uus seriaal lubab näidata, kui karm vanglaelu tegelikult on.Foto: TV3

27. jaanuaril alustab TV3 eetris uus šokeeriv dokumentaalsari „Kinni“, kus endised kurjategijad meenutavad julma vanglaelu üliausalt ja avameelselt. Seriaali idee autor ja produtsent on Ants Päär, kes astus eelmisel aastas üles Katrin Lusti saates “Võlakütid”.

TV3 pressiteates kirjeldatakse uut seriaali järgmiselt:

„Kinni“ on sari nendest meestest ja naistest, kes on läbi käinud põrgust, milles ellu jäämise hind oli liigagi kõrge. Endised kurjategijad meenutavad aega noore Eesti riigi vanglates, mida peeti sõna otseses mõttes surmatsooniks.

Talumatu vaimne ja füüsiline vägivald, ebainimlikud tingimused, anarhia, tapmine, vägistamine, võlgadesse mässimine ja pidevalt kuklas tiksuv võimalus, et hommikut ei näe – kõik see jõuab eetrisse endiste kriminaalide jutustatud halvavalt avameelsetes meenutustes.

Kuidas oli võimalik sama inimest mitu korda puua? Kuidas säilitada naiselikkus, kui ainsaks hügieenivahendiks oli pesupulber? Milline saatus tabas vangi sattudes vägistajaid ja pedofiile? Miks hommikusel vangide loendusel oli mehi vähem kui õhtusel? Mille eest tasuti 50rublase kannikatäiega? Milliseid kirju said naisvangid meesvangidelt? Mida tähendasid sisseastumiskatsed?

“Kõigis maailma vanglates levib kolm lõhna: higi, hirmu ja sperma lõhn,” märgib “Kinni” idee autor ja produtsent Ants Päär. Dokumentaalsarja lavastuste autor ja kujunduse disainer on Hardi Volmer, toimetaja Allan Muuk, montaažirežissöör Oliver Muraveiski.

Ants Päär tegi kaasa ka eelmisel aastal TV3 eetrisse jõudnud Katrin Lusti saates võlakütid, mida Marii Karell nimetas jälgiks, kuid professionaalseks teletööks. Diktori analüüs leidis ka, et “Võlaküttides” näidatud ohtlik tulistamis-stseen oli tegelikult lavastatud ja lisati saatesst Pääri soovil.

Šokeeriva sisu ja pildikeelega dokumentaalsari „Kinni“ on alaealistele ja nõrganärvilistele keelatud.

“Kinni” alustab TV3s esmaspäeval, 27.jaanuaril kell 21.00.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.