Uudis

Aapo Ilves: YouTube ja Spotify teenivad minu muusikalt meeletult, aga minuni ei jõua sentigi

Aapo Ilves.Foto: Aapo Ilvese Facebooki konto kuvatõmmis

Luuletaja Aapo Ilves kirjutab Facebookis, et suured kanalid nagu YouTube ja Spotify teenivad tema loomingult tohutult raha, kuid temani ei jõua kasumist sentigi, kirjutab Kroonika.

Ilves kritiseerib ka Eesti Autorite Ühingut, Eest Esitajate Liitu ja Eesti Fonogrammitootjate Ühingut, kes tema arvates “vahivad lolli näoga pealt”.

Nii. Minul ei ole lepingut Spotify'ga ega Youtube'ga. Mõlemad teenivad minu loomingu edastamisest nii, et vähe pole….

Posted by Aapo Ilves on Reede, 22. mai 2020

Ilvese postitus on tekitanud Facebookis elavat arutelu ja kommentaariumis on sõna võtnud ka Eesti Autorige Ühingu tegevdirektor Kalev Rattus. Tema sõnul on EAÜ-l olemas lepingud Spotify ja YouTube’iga. Tema sõnul saadakse Spotify ja YouTube’i käest raha kätte, kuid 90% sellest läheb plaadifirmale ning artistini jõuab iga striimi pealt vaid 0,003 senti.

Ilvese mõtetega on Facebooki kommentaariumis nõus paljud teised. Arvatakse, et autoritele makstavad tasud võiksid olla kõrgemad ja muusik Günter Kits nimetab EAÜ-d EAÜ ajast maha jäänud fossiilorganisatsiooniks.

Diktor uuris mõne aja eest, mis toimub EAÜ korraldatud brauseripõhise raadiokanaliga Netiraadio, kus kuulajad saavad muusikutele annetusi saata. Leidsime, et muusikutele annetatud raha võib vahel siiski jõuda Netiraadio tegijate taskusse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.