Uudis

Eurovisioonil on üks kindel favoriit, Eestile ennustatakse hävingut

Ennustusportaalide hinnanguid koondava portaali Eurovision World andmetel on võidab tänavuse lauluvõistluse Prantsusmaa. Uku Suvistele seevastu ennustatakse tagantpoolt neljandat kohta.

Prantsusmaad esindab tänavu Eurovisioonil Barbara Pravi looga “Voila”. Prantslaste lugu on edetabeli tippu tõusnud esimeste lavaproovide järel ja alates märtsi keskpaigast on Pravi võidutõenäosus kerkinud pea 10%.

Veel märtsi keskpaigas peeti tänavuse Eurovisiooni suurfavoriidiks Šveitsi lugu “Tout l’Univers”, mida esitab Gjon’s Tears. Hetkel on see lugu kukkunud kolmandale kohale. Hõbedakohal asub hetkel Malta artist Destiny, kes astub üles looga “Je Me Casse”.

Esimeste lavaproovide järgselt on Eestit esindava Uku Suviste olukord üsna nutune. Suvistele ennustatakse 36. kohta, mis tähendaks, et Eesti tuleks tänavusel Eurovisioonil tagantpoolt neljandaks.

Kõik võib veel siiski muutuda. Artiste ootab ees teine lavaproov, kus rakendatakse ellu esimese proovi põhjal läbiviidavad muudatused. Samuti ei ole veel lavaproovi teinud Prantsusmaa artist Barbara Pravi. Kui tema etteastet silmapaistvaks ei hinnata, võib ta edetabelis pudenema hakata.

Kõikide tänavuste eurolugudega saad tutvuda siin. Eurovisiooni poolfinaalid toimuvad 18. ja 20. mail, Eesti astub üles teises poolfinaalis. Suurfinaal leiab aset 22. mail.

Hiljuti selgitas Tomi Rahula Diktorile, milliseks kujuneb Eesti eurodelegatsiooni elu koroonaaegses Rotterdamis. Ja kas teadsid, et Eestile 2001. aastal Eurovisiooni võidu toonud loo “Everybody” esitajateks ei plaanitud esialgu Tanel Padarit ja Dave Bentonit?

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.