Uudis

Kas õige samm või rumalus: täna avatakse maailma esimene videomängusõltuvuse kliinik

Britid hakkavad mängusõltuvust maksumaksja raha eest ravima.Foto: Daily Mail

Suurbritannia riiklik tervishoiusüsteem NHS avab täna maailma esimese videomängusõltuvusega tegeleva kliiniku, mis hakkab ravima 13-25aastaseid mängusõltlasi.

Alates tänasest saavad arstid patsiente uude kliinikusse suunata. Reaalne ravitöö algab novembris. Kliinik asub Londonis, kuid patsientidel on võimalik arstidega suhelda ka Skype’i teel.

“Terviseprobleemid on pidevas muutumises ja NHS peab ajaga kaasas käima,” selgitas NHS-i juht Simon Stevens. “See uus teenus on vastus tekkivale probleemile ja vastus survele, millega noored ja lapsed igapäevaselt tegelema peavad.”

Viimasel ajal räägitakse mängusõltuvusega seoses sageli ka “Fortnite’ist”.Foto: The National

Hetkel katab kliiniku kulud NHS kaudu Suurbritannia maksumaksja, kuid meditsiinitöötajad leiavad, et ka videomängutööstus peaks olema valmis mängusõltuvusega tegelemisel õla alla panema.

“Kuigi NHS on kohustatud nende modernsete probleemidega tegelema, siis ei saa maksumaksja kõike kinni maksta,” rääkis Fiona Smith meditsiiniõdesid välja õpetavast koolist The Royal College of Nursing. “Mängu- ja sotsiaalmeediafirmad peavad tagama enda toodete ohutuse ja aitama tervishoiusektoril koormat jagada.”

Mängusõltuvuse kliinik on vastus maikuus Maailma Terviseorganisatsiooni poolt vastu võetud otsusele klassifitseerida mängusõltuvus ametliku haigusena. Diktor selgitas välja, et ka Eestis kannatab vähemalt 16% noortest mängusõltuvuse all, kuid keegi ei tea, kuidas selle probleemiga tegeleda ja kes peaks vastutama.

Hiljuti viis mängusõltuvuse probleem taaskord kohtusse maailma populaarseima mängu “Fortnite’i”. Arendajat süüdistatakse psühholoogide abil maksimaalselt sõltuvust tekitava mängu loomises, mis on suunatud eelkõige alaealistele.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevametest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.