Uudis

Koroonaproovid, karantiin ja liikumispiirangud: Eurovisioonil hakkavad kehtima karmid reeglid

Publik lubatakse saali, aga rahvamassid kohale minna ei saa.Foto: eurovisionworld

Eurovisiooni peakorraldaja Martin Österdahl sõnul peavad koroonaviiruse leviku tõkestamiseks Rotterdami lauluvõistlusele saabuvad 41 riigi delegatsioonid kinni pidama ulatuslikest piirangutest.

Österdahl selgitab, et kõigil lauluvõistlusega seotud inimestel soovituslik olla viis päeva enne Rotterdami saabumist eneseisolatsioonis. Samuti on vaja anda vähemalt 72 tundi enne Hollandisse saabumist negatiivne koroonaproov ning arvestama peab regulaarsete testidega lauluvõistluse jooksul.

Valmis on ka varuplaan juhuks, kui mõni Rotterdami saabunud artistidest peaks haigestuma. Kõik Eurovisioonil esinejad peavad korraldajatele saatma oma etteaste salvestuse, mida kasutatakse siis, kui artisti lavale lubada ei saa.

Kui enamasti korraldatakse Eurovisiooni raames mitmeid pidusid ja kõrvalisi üritusi, siis tänavu on asjad teisiti. Delegatsioonide esindajad võivad Rotterdamis käia ainult lauluvõistlusega seotud kohtades ja üritustel. Ülejäänud aja peab mööda saatma hotellitubades.

Vähendatud on ka Eurovisioonile saadetavate delegatsioonide suurust. Kui varasematel aastatel on riigid lauluvõistlusele saatnud keskmiselt 38 inimest, siis tänavu on ülempiir 20 inimest. Piirangud kehtivad ka meediale: Rotterdamis saab toimuvat kajastada kuni 500 ajakirjanikku, kellele lisanduvad veebipõhise pressikeskuse kaudu veel 1000 inimest.

Eurovisiooni lauluvõistluse poolfinaalid toimuvad 18. ja 20. mail, suurfinaal leiab aset 22. mail. Eestlased valivad oma euroloo 6. märtsil toimuvas Eesti Laulu finaalis, kus esinevate artistidega saad tutvuda siin.

Eesti Laulu poolfinaale hindasime meie aga uudselt ja omapäraselt: 10 Marko Reikopi skaalal! Vaata, mitu reikopit viisid koju esimese ja teise poolfinaali etteasted.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.