Uudis

USA poekett peidab massitulistamise järel vägivaldsed videomängud, kuid tulirelvi müüakse edasi

Massitulistamiste järel Walmart tulirelvade müüki piirata ei kavatse.Foto: MSNBC

Möödunud nädalavahetusel USA-s toimunud massitulistamiste valguses peavad poeketi Walmart töötajad kauplustest eemaldama vägivaldsete videomängudega seotud reklaamimaterjalid ja demokonsoolid. Tulirelvade ja laskemoona müügis see-eest muutuseid ei toimu.

Mõne päeva eest jagati Walmarti töötajatele laiali jagatud memos kästakse viivitamatult kauplustest eemaldada vägivaldsete mängude demokonsoolid, ära jätta tulistamismängude promoüritused ja eemaldada kõik tulistamismängudele viitavad sildid. Spordiosakonnast kästakse eemaldada ka vägivaldse sisuga videod, mida kasutatakse jahindustoodete reklaamiks.

Selline käik on eelkõige tingitud USA-s eelmisel nädalavahetusel toimunud massitulistamistest. 3. augustil tapeti Texase osariigis El Pasos asuvas Walmarti kaupluses toimunud massimõrvas 22 inimest. 30. juulil lasti Mississipis asuvas Walmartis maha 2 inimest.

Tundub aga, et massitulistamiste järel nähakse süüdlasena eelkõige just videomänge ja mitte asjaolu, et USA-s on tulirelvad lihtsasti kättesaadavad. “Ma läksin tööle ja sain memo, kus kästi eemaldada vägivaldsetele mängudele viitavad materjalid,” rääkis “Vice’ile” üks anonüümne Walmarti töötaja. “Ma viskasin selle minema, sest ilmselgelt üritatakse tulistamise tegelikest põhjustest mööda vaadata. Ma ei saanud sellele eile kinnitust, kuid minu teada ei plaani Walmart relvade müügi osas midagi muuta.”

Tulirelvade ja laskemoona vähem nähtavamaks muutmist Walmarti memos tõepoolest ei mainita ja tundub, et poekett selles massimõrva põhjuseid ei näe. Walmarti esindaja väitis väljaandele “USA Today”, et tulirelvade müügis muutuseid ei plaanita ja kõik jätkub nii nagu varem.

Möödunud nädalavahetusel toimus USA-s kaks massitulistamist, milles kaotasid elu 29 inimest. Pärast vägivallaintsidente väitsid nii USA president Donald Trump kui ka mitmed vabariiklastest poliitikud, et juhtunus saab süüdistada vägivaldsete videomängude kahjustavat mõju. Mängutööstuse esindajad on selle väite hukka mõistnud.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.