Eesti

“Nad ei pääse kuhugi, aga kuhugi ikka pääsevad!” Marko Reikopi parimad killud 2019. aasta Eurovisioonilt

Marko Reikop tähistab täna 51. sünnipäeva.Foto: Elmo Riig/Sakala/Scanpix/Martin Liivand

Täna tähistab 51. sünnipäeva Marko Reikop, kelle suurimate saavutuste hulka kuulub Eurovisiooni lauluvõistluse vaadatavaks tegemine. Tänavu küll Eurovisiooni ei toimu ja Marko kuldaväärt kommentaaridest jääme me ilma, kuid pole hullu – sünnipäeva puhul tuletame meelde Reikopi parimaid killud 2019. aasta lauluvõistluse finaalist.

Lisa finaalile naerutas Reikop televaatajaid ka eelmise aasta Eurovisiooni esimeses poolfinaalis ja pani vatsa naerust vabisema ka teises poolfinaalis. Õnneks ei lasknud ta latti alla ka lõppvõistlusel: siin on 9 parimat Marko Reikopi kildu 2019. aasta Eurovisiooni lauluvõistluse suurfinaalist.

  • Victor Crone lavaletuleku ajal, mil ta pidi publikut eesti keeles tervitama: “No nüüd ma rääkisin jälle liiga palju ja te tere ei kuulnud. Ma ütlen ise teile “tere, tere, tere” kolm korda siis. Tere eesti keeles seal tõesti öeldi.”
  • Finantsnõuanded hääletajatele: “Rahalises mõttes, kellel on 1.60, võib hääletada ja kellel on rohkem, võib rohkem hääletada.”
  • Rõõmsalt pärast Saksamaa lugu “Õed”: “Õdedele on mul halb uudis, väga halb uudis. Kihlveokontorid ütlevad, et nad jäävad viimaseks!”
  • Green roomis Malta lauljanna kohta: “Amazing, amazing, amazing”, kõik on suurepärane, tema siis alustas esimesena. Aga ma vaatan, et amazing on ka sellepärast, et veinipudelid on juba lahti korgitud, kuigi sealt ei ole eriti joodud, isegi vesi on alles.
  • Tšehhi bändi kohta: “Siin midagi head mul teile öelda ei ole, kuhugi nad seal ei pääse. Aga noh, kuhugi nad ikkagi lõpuks pääsevad, aga mitte muidugi võitjate hulka.”
  • Iisraeli loo kohta: “Laulude kohtade peale kihla vedavad inimesed peavad siis ühte laulu veel halvemaks kui see, mis praegu oli.”
  • Kui Iisraeli laulja laval nutma puhkes: “See on siis ta näitlejameisterlikkus. Ta nutab!”
  • Põhja-Makedoonia lauljanna reaktsioonist kõrgetele punktidele: “Põhja-Makedoonia naine on nüüd palju paremas tujus kui laulu ajal. Laulu ajal oli ta väga vihane. Aga see oli seda tüüpi laul.”
  • Taani žürii häälte edastamise ajal, mil Eesti oli 20. kohal: “Tundub niimoodi minevat, et Eesti ei võida seda Eurovisiooni lauluvõistlus sellel aastal.”

Kurb küll, et sel aastal Marko huumorietteastest ilma jääme. Lohutame ennast teadmisega, et Marko on tagasi juba järgmisel aastal tõenäoliselt veel parema materjaliga.

Seniks aga: suur tänu ja palju õnne sünnipäevaks, Marko! Just sina oled see, kes teeb Eurovisiooni lauluvõistluse pikad ülekanded vaadatavaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.