Eesti

“Nad ei pääse kuhugi, aga kuhugi ikka pääsevad!” Marko Reikopi parimad killud Eurovisiooni finaalist

Marko 3-osaline huumorisõu on selleks aastaks paraku läbi.Foto: Elmo Riig/Sakala/Scanpix/Martin Liivand

Eurovisioon on selleks aastaks läbi ja kuigi Victor Crone tähelend päädis 19. kohaga, siis tegelikult võivad eestlased ennast kollektiivselt võitjateks kroonida. Ainult meie saime veeta tervelt 4 tundi Marko Reikopi heledalt põleva huumorileegi soojas valguses.

Marko naerutas meid juba esimeses poolfinaalis ja pani vatsa naerust vabisema ka teises poolfinaalis. Õnneks ei lasknud ta latti alla ka lõppvõistlusel: siin on 9 parimat Marko Reikopi kildu 2019. aasta Eurovisiooni lauluvõistluse suurfinaalist.

  • Victor Crone lavaletuleku ajal, mil ta pidi publikut eesti keeles tervitama: “No nüüd ma rääkisin jälle liiga palju ja te tere ei kuulnud. Ma ütlen ise teile “tere, tere, tere” kolm korda siis. Tere eesti keeles seal tõesti öeldi.”
  • Finantsnõuanded hääletajatele: “Rahalises mõttes, kellel on 1.60, võib hääletada ja kellel on rohkem, võib rohkem hääletada.”

  • Rõõmsalt pärast Saksamaa lugu “Õed”: “Õdedele on mul halb uudis, väga halb uudis. Kihlveokontorid ütlevad, et nad jäävad viimaseks!”
  • Green roomis Malta lauljanna kohta: “Amazing, amazing, amazing”, kõik on suurepärane, tema siis alustas esimesena. Aga ma vaatan, et amazing on ka sellepärast, et veinipudelid on juba lahti korgitud, kuigi sealt ei ole eriti joodud, isegi vesi on alles.

  • Tšehhi bändi kohta: “Siin midagi head mul teile öelda ei ole, kuhugi nad seal ei pääse. Aga noh, kuhugi nad ikkagi lõpuks pääsevad, aga mitte muidugi võitjate hulka.”
  • Iisraeli loo kohta: “Laulude kohtade peale kihla vedavad inimesed peavad siis ühte laulu veel halvemaks kui see, mis praegu oli.”
  • Kui Iisraeli laulja laval nutma puhkes: “See on siis ta näitlejameisterlikkus. Ta nutab!”

  • Põhja-Makedoonia lauljanna reaktsioonist kõrgetele punktidele: “Põhja-Makedoonia naine on nüüd palju paremas tujus kui laulu ajal. Laulu ajal oli ta väga vihane. Aga see oli seda tüüpi laul.”
  • Taani žürii häälte edastamise ajal, mil Eesti oli 20. kohal: “Tundub niimoodi minevat, et Eesti ei võida seda Eurovisiooni lauluvõistlus sellel aastal.”

Kurb küll, aga kõik hea peab kord lõppema. Selleks korraks on läbi saanud ka Marko Reikopi huumorietteaste kolmes vaatuses. Lohutame ennast teadmisega, et Marko on tagasi juba järgmisel aastal tõenäoliselt veel parema materjaliga.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.