Eesti videomäng “Disco Elysium” ilmub PlayStation 4 ja Xbox One konsoolidele

"Disco Elysium" on tänavuse The Game Awardsi kõige edukam mäng.Foto: ZA/UM Studios

Hetkel vaid arvutil saadaval olev Eesti stuudio ZA/UM loodud videomäng “Disco Elysium” jõuab järgmisel aastal veel täpsustamata kuupäeval ka PlayStation 4 ja Xbox One’i omanikeni.

“Kõige kohesem plaan – ja sel põhjusel ei lähe ma veel niipea puhkusele – on tuua “Disco Elysium” nii paljude inimesteni kui võimalik. Me toome enda mängu järgmisel aastal konsoolidele,” kinnitas mängu peadisainer Robert Kurvitz väljaandele Escapist Magazine.

Kui tavaliselt ostetakse mängu uutele platvormidele portimise teenus sisse mõnest teisest ettevõttest, siis ZA/UM selleks vajadust ei näe. “Me ei plaani portimiseks teist firmat palgata,” selgitas Kurvitz. “Me usume, et see mäng sobib konsoolidele hästi, kuna ei ole vaja taktikaliselt mikromajandada ja hiirt kasutada, vaid kõik on olemuselt lookeskne.”

Kurvitz kinnitas veel, et hetkel käib “Disco Elysiumi” tõlkimine hiina ja mitemesse Euroopa keeltesse. Lisaks sellele ilmub peagi inglise keeles mängu sündmustele ja maailmale inspiratsiooniks olnud Kurvitza romaan “Püha ja õudne lõhn”.

15. oktoobril ilmunud “Disco Elysium” tõusis kiirest Steami müügiedetabelite tippu ja hoiab arvustuste agregaatoris Metacritic kõrget skoori. Välismaised kriitikud hindasid mängu kõrgelt ning ka meie arvustus ei leidnud palju, mida laita.

Kui plaanid “Disco Elysiumiga” ise algust teha, siis viska pilk peale nendele kuuele kasulikule nipile, mis mängu alguses marjaks ära kuluvad. Ja kui “Disco” on juba läbi tehtud, siis siit leiad veel 5 eestlaste loodud mängu, mida saad Steamis kohe mängima hakata.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.