Mängud

PlayStation 5 võidakse ümber disainida, et tohutu nõudlusega sammu pidada

Sony otsib lahendusi, kuidas rohkem konsoole toota.

Rubriiki toetab

Sony finantsjuht Hiroki Totoki sõnul kaalutakse konsooli kättesaadavuse parandamiseks PlayStation 5 ümber disainimist, et muuta see lihtsamini toodetavamaks.

Eelmise aasta novembris ilmunud PlayStation 5 on poelettidelt krooniliselt kadunud ning mõistliku hinnaga konsooli leidmine on ülimalt keeruline. Sony on varasemalt tunnistanud, et sel aastal olukord tõenäoliselt ei parane. Süüdistada saab globaalset mikrokiibikriisi, kuid ainult osaliselt.

Totoki sõnul on peale mikrokiipide ja teisi faktoreid, mis PlayStation 5 konsoolide toomise keerukaks muudavad. Nõudlus on aga jätkuvalt meeletu, mistõttu pakub Totoki, et konsoolide tootmiseks võiks leida alternatiivseid ressursse või peaks kaaluma PlayStation 5 ümber disainimist, et selle ehitamine neelaks vähem kriitilisi vahendeid.

Tootmisraskused kestavad veel pikalt ja niipea kõik soovijad uut PlayStation 5 osta ei saa.

Suurima tõenäosusega ei tähenda see, et poelettidele jõuab midagi täiesti uut. Konsooli tehnilised parameetrid jäävad arvatavasti muutmata ning ümber mõeldakse PlayStation 5 mikrokiipide ja konsoolis kasutatava silikooni kasutamise loogika.

Mängijate jaoks on see pigem hea uudis. Sony töötab aktiivselt PlayStation 5 tootmismahtude suurendamise nimel, mis tähendab, et suurema tõenäosusega saavad pigem varem kui hiljem osta endale PlayStation 5 ka need, kes on sellest seni ilma jäänud.

Sony tulevikuplaanid on uhked ning eeldavad kahtlemata suuremahulist tootmist. PlayStation 5 on seni müüdud pea 8 miljonit ühikut, kuid järgmise aasta jooksul plaanib Sony seda numbrit võimsalt kergitama hakata.

Võimsatest müüginumbritest hoolimata müüb Sony PlayStation 5 konsoole kahjumiga. Samas paadis on ka Microsoft, kes pole 20 aasta jooksul Xboxidelt sentigi kasumit teeninud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.