Mängud

Ülevaade: millistest poodidest on Eestis võimalik eeltellida uue põlvkonna Xboxe ja PlayStation 5?

Meie teame, kus Eestis uue põlvkonna konsoole müüakse.Foto: Microsoft/Sony

Rubriiki toetab

Uue põlvkonna mängukonsoolid ilmuvad novembri alguses ja eestlastel on juba avanenud võimalus tellida nii uusi PlayStationeid kui ka Xboxe. Teeme selgeks, milliste Eesti edasimüüjate juures on hetkel veel võimalik uusi konsoole eeltellida.

Xbox Series X ja Series S

Hiljuti tõi uue põlvkonna Xboxid müügile eletroonikapood 1A. Kuigi Xbox Series X sai külge krõbeda 579-eurose hinnasildi, siis täna enam ei ole võimalik seda konsooli 1Ast eeltellida.

Küll aga on 1A e-poes veel saadaval odavam Xbox Series S, mis maksab 369 eurot. Lisaks 1A-le on võimalik Series S-i eeltellida ka konsoolid.ee e-poest, kus konsool on on 30 eurot odavam ja maksab 339 eurot.

Xbox Series S-i on tegelikult võimalik eeltellida ka K-Rauta e-poest. Kuna 1A ja K-Rauta kuuluvad samale omanikule, siis on mõlemas poes konsooli hinnaks ka 369 eurot.

Enne uue Xboxi ostmist tee endale kindlasti selgeks, milles seisneb Series X-i ja Series S-i vahe. Meie põhjalik ülevaade seletab teema lahti, kuid lühidalt: erinevalt Series X-ist ei näita Series S 4K pilti ja pakub oluliselt vähem kettaruumi.

PlayStation 5

Meile teadaolevalt ei ole hetkel võimalik Eestis PlayStation 5 eeltellida üheltki edasimüüjalt. See võib jooksvalt muutuda, kuid tasub meeles pidada, et tegu on eestlaste seas ülimalt populaarse konsooliga – mõne aja eest avas eeltellimise Euronics, kuid kõik konsoolid müüdi läbi loetud minutitega.

Lisaks Euronicsile on varasemalt Eestis pakkunud PlayStation 5 eeltellimise võimalust veel konsoolid.ee, PSX.ee ja BigBox.ee. Seega kui pead kindlat plaani PlayStation 5 koju tuua, siis oleks mõistlik tulevikus nendel keskkondadel silma peal hoida.

Kui soovid ennast panna PlayStation 5 ootejärjekorda, siis saad oma soovist teada anda Sony toodete edasimüüjale Miterassa. Kuid pea silmas, et oma konsooli saad tõenäoliselt kätte millalgi 2021. aasta esimeses pooles, kuna järjekord on juba praegu väga pikk.

Sarnaselt Xboxile toob ka PlayStation müügile kaks uut konsoolimudelit. Kallim konsool tuleb plaadimängijaga, odavam masin on digitaalne ja füüsilise meedia mängijata. Eestis on seni müüdud ainult kallimat plaadimängijaga konsooli ning edasimüüjate sõnul võib odavam digitaalne PlayStation 5 siia jõuda alles järgmisel aastal.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.