Mobiilimängud

Teismeline poiss suri, sest mängis liiga palju populaarset Battle Royale mängu

Indias tekitab "PUBG" paksu pahandust.Foto: Dexerto

Indiast pärit 16-aastane noormees Furkhan Qureshi suri südame seiskumise tagajärjel pärast seda, kui oli 6 tundi järjest mänginud populaarse Battle Royale mängu “PUBG” mobiiliversiooni.

“Furkhan hakkas mängima pärast lõunat ja see jätkus üle 6 tunni,” selgitas lahkunud poisi isa, Harun Rashid Qureshi. “Enne seda, kui ta kokku kukkus, ärritus ta väga ja hakkas teiste mängijate peale karjuma.”

“Mu vend mängis oma sõpradega “PUBGi” ja hakkas äkitselt väga valjult karjuma,” meenutas Furkhani õde Fiza, kes oli poisi surma ajal tema kõrval. “Siis viskas ta enda kõrvaklapid ja mobiili minema ning karjus: “Ayan, ma ei mängi sinuga! Ma kaotasin sinu pärast mängu!”.”

Pärast seda kukkus noormees kokku ja viidi kiirabiga haiglasse, kus ta surnuks kuulutati. “Meie juurde jõudes poisil pulssi ei olnud,” selgitas kardioloog Ashok Jain. Arstid üritasid noormeest küll elustada, kuid ei saanud sellega paraku hakkama.

Mobiilidel on “PUBGil” peaaegu sama palju mängijaid kui maailma populaarseimal mängul “Fortnite’il”.Foto: kuvatõmmis

Varasemalt ei olnud Furkhamil südamega probleeme olnud, kuid arstid arvavad, et teavad, mis poisi surma põhjustas. “Mängust tekitatud erutus võis vallandada suurel hulgal adrenaliini, mis tõi kaasa südame seiskumise,” arvab Jain. Ta pani ka lastele südamele, et sellistest ohtlikest mängudest oleks targem eemale hoida.

“PUBG” on Indias tekitanud omajagu paksu pahandust. Osades linnades on mäng keelatud ning piirangute eiramise eest on inimesi ka arreteeritud. Vanemate nõudmisel lisati mängu ka hoiatusfunktsioon, mis soovitab alaealistel pärast pikemaajalist mängimist paus teha.

Selliste probleemidega soovib hakata tegelema ka Maailma Terviseorganisatsioon (WHO), mis lisas hiljuti videomänguhäire ametlike haiguste nimekirja. Äsja tehti avalikuks ka esimene teadlaste poolt koostatud psühholoogiline test, mis näitab, kas mängid liiga palju videomänge või mitte.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.