Mängud

Eestis 1 euroga oksjonile pandud PlayStation 5 läks müügiks eriti krõbeda hinnaga

Rubriiki toetab

Portaalis osta.ee pandi 17. novembril kõigest 1-eurose alghinnaga enampakkumisele uhiuus PlayStation 5 mängukonsool. Kui oksjon 24. novembril lõppes, siis olid potentsiaalsed ostjad konsooli hinna kergitanud turuhinnast oluliselt kõrgemaks.

Kuigi oksjoni alghind oli vaid 1 euro, siis tundub, et inimeste huvi PlayStation 5 vastu on suur ning uue konsooli eest ollakse valmis maksma ka oluliselt kõrgemat hinda sellest, mida küsivad poed. Osta.ee portaalis enampakkumisele pandud konsool leidis lõpuks uue omaniku 900 euroga.

Eesti poodides on PlayStation 5 enamasti müügil umbes 550 euroga, kuid leidub ka kohti, kus küsitakse oluliselt rohkem.

Edasimüüjad küsivad PlayStation 5 eest oluliselt madalamat hinda. Näiteks kui Sony uus konsool 19. novembri esimestel minutitel Elisa e-poodi müügile tuli, siis maksis see 549 eurot. Oksjonil kergitab PlayStation 5 hinna kõrgeks aga konsooli piiratud saadavus: Elisa müüs PlayStation 5 läbi loetud minutitega ja huvilisi oli nii palju, et e-pood löödi rivist välja.

900 eurot PlayStation 5 eest on küll palju, kuid Eestis ei peeta paljuks küsida ka kõrgemat hinda. Portaalis okidoki kerkivad konsoolide hinnad lausa 1200 euroni. Välismaal on asjad veel hullemad: eBays on PlayStation 5 konsoolid müügil lausa 2000 dollariga.

Hetkel tasub PlayStation 5 huvilistel seega oodata hindade langemist või poodide varude täienemist. Kuid ka poodidest ostes tasub olla ettevaatlik, sest hetkel kahtlustavad ühe Eesti e-poe kliendid seoses PlayStation 5 müügiga musta mängu.

PlayStation 5 eest hingehinda maksta ei tasu.Foto: Sony

Meie kirjutame oma PlayStation 5 arvustuses, et tegu on muljetavaldava masinaga, kuid kõik siiski roosiline ei ole.

Tasub meeles pidada, et PlayStation 5 on väga suur masin ning sul võib vaja minna uut telekalauda, et see korralikult ära mahutada. Konsooli suurusest annab aimu ka meie fotolugu, kus PlayStation 5 karbist välja võtame. Meil on olemas ka Xbox Series X, mille oleme samuti kaamera ees karbist välja võtnud.

Kui sa ei ole veel kindel, milline uue põlvkonna mängukonsool on parim, siis loe meie PlayStation 5, Xbox Series X-i ja Xbox Series S-i võrdlust.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.