TOP 7: need on 2019. aasta Eesti kõige meeldejäävamad telesündmused

Kanal 2 eelistas Teet Margnale ja Kristjan Jõekaldale hoopis Hensugustat.Foto: kuvatõmmis

2019 oli aasta nagu ikka: poliitikasaadetes öeldi üksteisele halvasti, “Su nägu kõlab varsti tuttavalt” grimmiosakond läks jälle liiale ja Marko Reikop sõi põnevaid asju.

Küll aga juhtus ka telemaastikku muutvaid sündmusi, mis on ühel või teisel põhjusel meeldejäävad Siin on seitse mäletamist väärt telejuhtumit 2019. aastast:

Rannamajalised ei teinud suht midagi, aga me vaatasime neid ikka

Pikad korduvad aegluubis kaadrid üksteisele otsa vaatamisest ja veidi kohmakalt välja kukkunud kohtingud paelusid vaatajaid üle Eesti, andsid ainest mitmetele meemidele ja naljadele ning see suhtedraama ei jätnud lõpuks kedagi külmaks. Kuigi tagasi vaadates tekib tunne, et ega seal väga midagi ei tehtudki.

Mõned korrad korraldati pisikesed aga alkoholirohked peod, mainiti korduvalt meela pealelugemishäälega saadet sponsinud kaamerafirmat ning lõpuks kaaslasi ei leitudki. Aga rannamajalised tulevad uue saatega tagasi, mille esimest osa saab juba praegu vaadata.

Erik Orgu sõi kringlit 

Meile kõigile meeldib snäkkida ja enamik meist tunneb ennast halvasti, kui haarab järgmise šokolaaditüki järele, kuigi kõht on juba täis. Skandaalne Katrin Lust suutis “Kuuuurijas” kringli söömise huvitavaks teha, sest saime teada, et isegi fitness-gurud on inimesed. Lausa sellised inimesed, kes vahepeal snäkivad.

Saatest kuulsaks saanud Narva kohviku kringel sai järgmisel hommikul kell 11 otsa ja tekitas kaose, aga õnneks küpsetasid tublid kondiitrid pärastlõunaks maiasmokkadest klientidele uue satsi kringlit. 

Õhtu! vs Duubel (vs Ringvaade)

2019. aastal said kõik Eesti suuremad telekanalid päris oma argiõhtuse otsesaate. ETVs on juba mitu aastat “Ringvaadet” tehtud ning publiku poolt nauditud. Sel aastal tulid enda otseformaatidega publiku ette ka kommertskanalid.

Kanal 2 tõstis saate “Hommik” saate lihtsalt õhtusele ajale ning jätkas saatejuhtide karisma peal meelelahutuslikku formaati. TV3 mõnda aega hiljem käiku läinud saade “Duubel” püüab seda matkida, kuid jääb mõnuga alla.

Kanal 2 vahetas Margna-Jõekalda välja Hensugusta vastu

Kanal 2 lõpetas 2019. aasta alguses lepingud Teet Margna ja Kristjan Jõekaldaga ning nende asemele tulid YouTube’i staarid Hensugusta ja veidi hiljem blogija Paljas Porgand. Hensugusta tegi tavalist klipiformaati, mis mõjus odavalt (sest oligi) ja Paljas Porgand tegi reisisaatelaadset vlogi, mis mõjus odavalt (sest oligi).

Televaatajad ja ajakirjanikud hakkasid küsima, kas Kanal 2 nüüd niimoodi oma odavtoodetega prime-time’is lati alt läbi jooksebki. Vastus: jah. Silmapaare kogusid mõlemad saated palju. Kanal 2 püüab sellega tagasi võita nooremat publikut, kes on jooksnud Netflixi ja YouTube’i ära ja selliseid odavamaid formaate tekib ilmselt erinevates kanalites veel.

Foto: kuvatõmmis

“Troonide mäng” sai lõpuks läbi

Kaheksa aastat vaatajaid üle maailma köitnud “Troonide mäng” lõppes 2019. aasta mais ära. Viimane hooaeg sai küll palju kriitikat, kuid andunud fännid pidasid lõpuni vastu.

Eks ta natuke imalaks muutus, aga vähemalt oli naljakas kohvitopsiõnnetus ja lugu jõudis lõpuni. Loe siit Diktori arvustust viimasest hooajast.

“Mängi ja võida” mängus enamasti ei võidetud

Lühikest aega suvel eetris olnud “Mängi ja võida” sattus enneolematu televaatajate pahameeletormi alla. Väideti, et inimesi petetakse – saates vahetati vastuseümbrikke ja isegi kui liinile ei pääsetud pidi saatesse helistamise kõne eest kõrget hinda maksma.

Televaatajate surve tõttu korjati “Mängi ja võida” kiirelt eetrist. Lõpuks maksis saate tootja ning mõndadel juhtudel ka telefonioperaatorid kulutatud summasid tagasi või tühistasid arved. Õnneks oli see saade eetris lühikest aega.

Foto: kuvatõmmis

Tallinna TV sulges uksed

Aastatel 2011-2019 vabalevis nähtav Tallinna TV ei olnud kunagi kuigi populaarne telekanal, aga siit nägi veidrusi nagu “Tervisevõti” Viktor Vassiljeviga, keskpunktist kauget “Meedia keskpunkt” Heimar Lenkiga ja kummalisi hetki saates “Hannes Võrno 33 minutit”.

Omaette äramainimist väärib intervjuuküsimus, mille peale tulebki vist ainult Hannes Võrno. Nimelt uuris ta Väikselt Oliverilt, miks ei ole viisakas kasutada sõna “neeger”. Sellist veidrust enam teles ei näe, kui Tallinna TV jätkab saadete tootmist YouTube’is. Hüvasti, Tallinna TV!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.