Mängud

PlayStation 5 võib salvestada su häält nii, et sa sellest ise aru ei saa

PlayStation 5 on kvaliteetne konsool, kuid arenguruumi veel on.

Rubriiki toetab

PlayStation 5 kasutajad on tähele pannud, et mängusiseste trofeede lahtilukustamisel võib konsool salvestada mängijate häält nii, et kasutajad ise sellest aru ei saa.

Kui PlayStation 5 kasutajad lukustavad mängides lahti trofee, siis võib konsooli sätetest olenevalt juhtuda mitu asja: konsool salvestab trofee lahtilukustamise momendist kuvatõmmise, videoklipi, kuid ka kõik selle, mida mängija klipi salvestamise ajal ütleb.

Kui trofeedega seotud kuvatõmmiseid ja videoid on PlayStation 5 turunduskampaanias varasemalt mainitud, siis hääle salvestamisest eriti räägitud ei ole. Seetõttu võib asjaolu, et mängukonsool salvestab kasutajate isiklikus ruumis kõlavaid helisid ja kõnet, tulla ebameeldiva üllatusena.

Õnneks on soovi korral võimalik kõik trofeedega seotud funktsioonid välja lülitada. Heli salvestamise lõpetamiseks piisab PlayStation 5 mikrofoni väljalülitamisest, mida saab teha puldil asuva mikrofoni kontrolliva nupu vajutamisega.

Tahad säästa kettaruumi? Lülita välja trofeede lahtilukustamisel salvestatavad videoklipid.

Konsooli süsteemimenüüst saad välja lülitada ka trofeede videote salvestamise. Sellel on veel üks praktiline funktsioon: mängides lukustad sa ajapikku lahti suurel hulgal trofeesid ning nende kõigi kohta luuakse eraldi klipid, mis võtavad konsooli SSD-kettal palju ruumi. Lülita videod välja, et kettaruumi säästa.

Eesti poodides hetkel PlayStation 5 mängukonsoole saadaval ei ole, kuid kohalike poodide varud peaksid täienema detsembri keskel. Küll aga pakutakse mitmel pool taskukohase hinnaga Microsofti tehniliselt tagasihoidlikumat uut konsooli Xbox Series S-i.

Ostjatel tasub kindlasti olla ettevaatlik, sest hetkel kahtlustavad ühe Eesti e-poe kliendid seoses PlayStation 5 müügiga musta mängu. PlayStation 5 konsoole pakutakse ka Eesti müügiportaalides, kus hinnad kerkivad aga lausa 1200 euroni. Välismaal on asjad veel hullemad: eBays on PlayStation 5 konsoolid müügil lausa 2000 dollariga. Kuid samas saab ka odavamalt: Eestis pandi äsja üks uhiuus PlayStation 5 oksjonile 1 euroga.

PlayStation 5 puldil asub mikrofoni funktsionaalsust kontrolliv nupp PlayStationi logost allpool. Foto: Sony

Meie kirjutame oma PlayStation 5 arvustuses, et tegu on muljetavaldava masinaga, kuid kõik siiski roosiline ei ole.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.